Płock: duchowa pomoc na telefon już dostępna

Płock: duchowa pomoc na telefon już dostępna
(fot. shutterstock.com)
KAI / ml

"Rozmównica" dla wszystkich potrzebujących duchowej bądź psychologicznej pomocy, powstała przy parafii św. Bartłomieja (farnej) w Płocku.

Inicjatywa ta ma być konkretną odpowiedzią na wezwanie papieża Franciszka, aby w Roku Miłosierdzia podejmować uczynki miłosierdzia względem duszy i ciała.
Inicjatywa utworzenia przy parafii św. Bartłomieja (farnej) w Płocku "Rozmównicy" ma stanowić konkretną odpowiedź na potrzeby ludzi poszukujących duchowego kierownictwa, inspiracji, modlitwy lub psychologicznego wsparcia i terapii. Ma to być także miejsce duchowej i osobowej formacji.
- Naszą misją jest wspomaganie rozwoju duchowego, ludzkiego - ku dojrzałości chrześcijańskiej oraz dostarczanie pełnego zakresu pomocy psychologicznej dla dorosłych - informuje ks. Krzysztof Ruciński, wikariusz parafii i pomysłodawca utworzenia "Rozmównicy". - Idziemy za wezwaniem Ojca Świętego Franciszka, który zachęca do odkrycia głębi miłości Pana Boga, jaką objawił w Sobie Jezus. Papież zaprosił także do podejmowania uczynków miłosierdzia względem duszy i ciała" - przypomina duszpasterz.
Dodaje również, że w roku dedykowanym miłosierdziu, nie przypadkiem pomoc duchowa i psychologiczna w "Rozmównicy" organizowana jest w mieście pierwszych objawień św. siostry Faustyny Kowalskiej, orędowniczki Bożego Miłosierdzia.
Płocka "Rozmównica" czynna jest w poniedziałki w godz. 19.00-21.00 w budynku wikariatu fary przy ul. Kazimierza Wielkiego 5, na pierwszym piętrze. Aby umówić się na spotkanie z księdzem lub psychologiem, należy zadzwonić pod nr tel. 501-648-484. Udzielana pomoc jest bezpłatna.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Płock: duchowa pomoc na telefon już dostępna
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.