Płock: wkrótce II Jarmark św. Bartłomieja

Płock: wkrótce II Jarmark św. Bartłomieja
(fot. Foter / CC BY)
KAI / ak

Msza św. w kościele pw. św. Bartłomieja (farnym) w Płocku, występy uczestników Nadwiślańskiego Festiwalu Folklorystycznego "Vistula Folk Festival" oraz stoiska kulinarne, rzemieślnicze i artystyczne - to wszystko znajdzie się w programie II Jarmarku św. Bartłomieja, który odbędzie się w Płocku w dniach 21-23 sierpnia.

W historii Płocka wydarzenie dedykowane patronowi wielu rzemieślników było wielkim, kilkudniowym targiem, licznie odwiedzanym przez płocczan.

Jarmark św. Bartłomieja zagości na płockiej Starówce po raz drugi. Jak informują organizatorzy, jego celem jest promowanie regionalnej sztuki ludowej oraz kulinarnych smaków Mazowsza. - Patron jarmarku oraz płockiej fary - św. Bartłomiej - jest patronem wielu rzemieślników m.in.: rzeźników, szewców, krawców i piekarzy. Obok kilkudziesięciu wystawców, twórców ludowych i rzemieślników przewidzieliśmy wiele różnych atrakcji dla wszystkich odwiedzających - zapowiadają inicjatorzy przedsięwzięcia.

W czasie jarmarku na rynku Starego Miasta swoje kramy ustawi kilkudziesięciu wystawców: twórców ludowych, rzemieślników, producentów smaków kulinarnych Mazowsza. Przez 3 dni płocczanie i goście będą mieli możliwość oglądania i dokonywania zakupów prezentowanych na stoiskach towarów.

Głównym wydarzeniem jarmarku będzie w niedzielę 23 sierpnia w płockim kościele farnym pw. św. Bartłomieja o godz. 12.00 uroczysta Msza św. odpustowa. Przewodniczył jej będzie ks. infułat Ludomir Kokosiński z Ciechanowa, natomiast kazanie wygłosi ks. kan. Andrzej Więckowski, proboszcz parafii św. Wita, Modesta i Krescencji w Sierpcu.

DEON.PL POLECA

W tych samych dniach w Płocku równocześnie odbywał się będzie Nadwiślański Festiwal Folklorystyczny "Vistula Folk Festiwal", podczas którego wystąpią zespoły folklorystyczne z Irlandii, Serbii, Sri-Lanki, Gruzji, Mongolii i Polski. Dodatkową atrakcją Jarmarku św. Bartłomieja będą więc pikniki, korowody ulicami miasta i wspólne muzykowanie - jedna ze scen festiwalu zostanie umiejscowiona na Starym Rynku.

Organizatorami jarmarku są m.in.: Agencja Rewitalizacji Starówki ARS Sp z o.o., Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna, Fundacja Odnowy Zabytków im. Bolesława Krzywoustego oraz Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki.

Jarmark św. Bartłomieja - patrona m.in. rzeźników, szewców, tynkarzy, krawców, piekarzy i sztukatorów - nawiązuje do starej, wieloletniej tradycji płockiej. Przed laty był wielkim wydarzeniem targowym, z udziałem wielu rzemieślników, wystawiających i sprzedających swoje wyroby.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Płock: wkrótce II Jarmark św. Bartłomieja
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.