Pokój tematem spotkania patriarchów w Damaszku

Pokój tematem spotkania patriarchów w Damaszku
(fot. shutterstock.com)
KAI / ptt

Pięciu zwierzchników największych Kościołów lokalnych z Syrii i Libanu spotkało się 8 czerwca w Damaszku, domagając się zakończenia przemocy. Według informacji mediów, na miejsce swego dorocznego spotkania celowo wybrali nękaną przedłużającą się wojną stolicę Syrii. Zazwyczaj spotykają się w Libanie.

W spotkaniu uczestniczyli zwierzchnicy pięciu Kościołów należących do patriarchatu Antiochii, patriarchowie: syryjsko-prawosławny Ignacy Efrem II Karim, syryjsko-katolicki Ignacy Józef III Younan, grecko-prawosławny Jan X Yazigi, greckokatolicki (melchicki) Grzegorz III Laham oraz maronicki - kard. Béchara Butros Raï.

Przed spotkaniem kard. Rai powiedział, że zwierzchnicy Kościołów pragną napiętnować "niesprawiedliwość i śmierć świadomości świata". Spotykają się w Damaszku, by z tego miejsca domagać się położenia kresu niesprawiedliwości, jaka się dzieje ludności oraz apelować o pokój. Patriarchowie utożsamiają się ze sprawami ludzi w Syrii, a także w Iraku, w Palestynie i Jemenie, stwierdził kard. Raï.

Według watykańskiej agencji informacyjnej AsiaNews, już w niedzielę w katolickiej katedrze św. Antoniego na Starym Mieście w Damaszku kard. Raï spotkał się z nuncjuszem apostolskim w Syrii, abp. Mario Zenarim. Przy tej okazji patriarcha maronicki przypomniał słowa papieża Franciszka, że nie ma tygodnia, aby nie modlił się za Syrię.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Pokój tematem spotkania patriarchów w Damaszku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.