Pokój tematem spotkania patriarchów w Damaszku

Pokój tematem spotkania patriarchów w Damaszku
(fot. shutterstock.com)
KAI / ptt

Pięciu zwierzchników największych Kościołów lokalnych z Syrii i Libanu spotkało się 8 czerwca w Damaszku, domagając się zakończenia przemocy. Według informacji mediów, na miejsce swego dorocznego spotkania celowo wybrali nękaną przedłużającą się wojną stolicę Syrii. Zazwyczaj spotykają się w Libanie.

W spotkaniu uczestniczyli zwierzchnicy pięciu Kościołów należących do patriarchatu Antiochii, patriarchowie: syryjsko-prawosławny Ignacy Efrem II Karim, syryjsko-katolicki Ignacy Józef III Younan, grecko-prawosławny Jan X Yazigi, greckokatolicki (melchicki) Grzegorz III Laham oraz maronicki - kard. Béchara Butros Raï.

DEON.PL POLECA
Przed spotkaniem kard. Rai powiedział, że zwierzchnicy Kościołów pragną napiętnować "niesprawiedliwość i śmierć świadomości świata". Spotykają się w Damaszku, by z tego miejsca domagać się położenia kresu niesprawiedliwości, jaka się dzieje ludności oraz apelować o pokój. Patriarchowie utożsamiają się ze sprawami ludzi w Syrii, a także w Iraku, w Palestynie i Jemenie, stwierdził kard. Raï.

Według watykańskiej agencji informacyjnej AsiaNews, już w niedzielę w katolickiej katedrze św. Antoniego na Starym Mieście w Damaszku kard. Raï spotkał się z nuncjuszem apostolskim w Syrii, abp. Mario Zenarim. Przy tej okazji patriarcha maronicki przypomniał słowa papieża Franciszka, że nie ma tygodnia, aby nie modlił się za Syrię.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Pokój tematem spotkania patriarchów w Damaszku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.