Polak przełożonym kolegium penitencjarzy przy Watykanie

Polak przełożonym kolegium penitencjarzy przy Watykanie
(fot. shutterstock.com)
KAI / sz

O. Lucjan Bogucki OFM Conv. został mianowany przez generała franciszkanów konwentualnych, o. Marco Tasca przełożonym Kolegium Penitencjarzy przy bazylice watykańskiej.

O. Lucjan Bogucki urodził się 2 stycznia 1966 r. w Piwnicznej (Polska), złożył pierwsze śluby zakonne 25 września 1985 r., a uroczyste 8 grudnia 1989 r. Święcenia kapłańskie przyjął 22 czerwca 1991 r. Przez pierwsze dwa lata pracował w Legnicy, a od 1993 roku pracował na Słowacji, walnie przyczyniając się do odnowy obecności swego zakonu w tym kraju. Przez 8 lat był przełożonym słowackiej wiceprowincji franciszkanów konwentualnych. Od 2013 roku pracuje w Kolegium Penitencjarzy przy bazylice watykańskiej, zachowując przynależność do słowackiej struktury zakonnej.

DEON.PL POLECA
28 maja 2017 r. o. Lucjan przejmie urząd po Włochu, o. Rocco Rizzo, który był przełożonym penitencjarzy watykańskich przez dwie czteroletnie kadencje. Franciszkanie konwentualni pełnią swą posługę w Bazylice św. Piotra od 17 sierpnia 1773 roku, po kasacie jezuitów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Polak przełożonym kolegium penitencjarzy przy Watykanie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.