Polityka państwa ws. rodziny niekonsekwentna

Polityka państwa ws. rodziny niekonsekwentna
(fot. photon_de / Foter / CC BY)
5 lat temu
PAP / ptsj

Polityka naszego państwa ws. rodziny nie jest niestety konsekwentna, pojawiają się inicjatywy prowadzące do niszczenia ideału małżeństwa i rodziny - podkreśliło prezydium Konferencji Episkopatu Polski w wydanym w środę oświadczeniu.

Biskupi z uznaniem dostrzegają "wspieranie małżeństwa, rodzin wielodzietnych, wydłużenie urlopów rodzicielskich i udogodnienia Karty Dużych Rodzin". Jednak ich zdaniem polityka państwa nie jest konsekwentna. "Pojawiają się inicjatywy prowadzące do niszczenia ideału małżeństwa i rodziny. Inicjatywy te budzą nasz zdecydowany sprzeciw" - czytamy w oświadczeniu przekazanym PAP.

Prezydium KEP krytycznie odniosło się do założeń Konwencji Rady Europy dotyczącej eliminowania przemocy. "Z całą mocą podkreślamy, że przemoc - zarówno wobec kobiet, jak i dzieci czy mężczyzn - jest sprzeczna z zasadami wiary chrześcijańskiej i powinna być eliminowana z relacji międzyludzkich. Konwencja Rady Europy nie wnosi żadnych nowych rozwiązań prawnych przeciwdziałających przemocy. Natomiast wiąże ona zjawisko przemocy z tradycją, kulturą, religią i rodziną, a nie z błędami czy słabościami konkretnych ludzi. Konwencja nie promuje zwalczania realnych przyczyn przemocy" - podkreślili hierarchowie.

Biskupi wskazali też na zagrożenia, jakie wiążą się z wprowadzeniem do sprzedaży bez recepty tzw. pigułki "dzień po". "Do działań negatywnych należy wprowadzenie do sprzedaży bez recepty wczesnoporonnego środka farmaceutycznego, dostępnego także dla osób niepełnoletnich. Korzystanie z tego środka stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia fizycznego, psychicznego i duchowego kobiet, tworząc m.in. ryzyko zaburzeń płodności" - oceniło prezydium KEP.

"Innym zagrożeniem dla polskich rodzin jest kolejna zapowiedź przygotowania ustawy o związkach partnerskich. Jej ideą jest nadanie wszelkim innym związkom, także osób tej samej płci, takiego samego statusu prawnego, jakim cieszy się małżeństwo" - podkreśliło prezydium KEP.

Według biskupów "nie potrzeba instytucjonalizacji związków niemałżeńskich na bazie schematu małżeństwa. Wystarczą istniejące instytucje prawne - pełnomocnictwo, współwłasność, testament itp."

Prezydium KEP stanowią: przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, zastępca przewodniczącego KEP abp Marek Jędraszewski oraz sekretarz generalny KEP bp Artur G. Miziński.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Polityka państwa ws. rodziny niekonsekwentna
Komentarze (2)
?
??????????????????
4 lutego 2015, 19:53
Zobaczymy jaką politykę zafunduje nam jesienią Synod w sprawie małżeństwa...
T
totem
4 lutego 2015, 17:21
Tak jest bo nami nie rządzi Platforma tylko Lewica pod przykrywką PO.

Skomentuj artykuł

Polityka państwa ws. rodziny niekonsekwentna
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.