Polscy misjonarze w Afryce bezpieczni

Polscy misjonarze w Afryce bezpieczni
(fot. European Commission DG ECHO / (CC BY-ND 2.0) / flickr.com)
KAI / pk

Polscy misjonarze przebywający na terenie Afryki Zachodniej, w krajach w których występuje wirus ebola, są bezpieczni - zapewnił o. Kazimierz Szymczycha, sekretarz Komisji ds. Misji Episkopatu Polski. W rozmowie z KAI poinformował, że w Sierra Leone przebywa pięcioro, a w Nigerii troje misjonarzy.

Werbista o. Szymczycha podkreślił, że misjonarze są świadomi konsekwencji tej choroby. Jego zdaniem, misjonarze pomagając w ośrodkach zdrowia są świadomi, że wystarczą odpowiednie zabezpieczenia - powiedział sekretarz Komisji Episkopatu ds. Misji. Jak dodał, z pewnością misjonarze pozostaną na miejscu, póki wirus ebola nie ustąpi. W związku z tym, w jego opinii, nie ma bezpośredniego zagrożenia dla naszego kraju.

Komisja ds. Misji Episkopatu pozostaje w stałym kontakcie z misjonarzami i nie ma żadnych niepokojących sygnałów. Prócz tego działa wciąż zespół roboczy ds. misji przy Ministerstwie Spraw Zagranicznych, który powstał w lutym bieżącego roku. Monitoruje on sytuację wszystkich polskich misjonarzy pracujących na świecie.

O. Szymczycha poinformował, że MSZ otrzymało listę misjonarzy przebywających w krajach, w których występuje wirus ebola.

Epidemia wirusa gorączki krwotocznej rozwija się w Gwinei, Liberii, Nigerii i Sierra Leone. Z danych Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że ebola spowodowała już śmierć prawie tysiąca osób.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Polscy misjonarze w Afryce bezpieczni
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.