Polska reprezentacja księży w półfinale Mistrzostw Europy w piłkę nożną halową

Polska reprezentacja księży w półfinale Mistrzostw Europy w piłkę nożną halową
(fot. pl.depositphotos.com)
KAI / jp

Pokonując Słowację 1:0, polska reprezentacja księży znalazła się półfinale trwających od 25 lutego do 1 marca w Czarnogórze, Mistrzostw Europy Księży w Piłce Nożnej Halowej. Polska drużyna jest jednym z faworytów.

- Pierwsze mecze za nami - donosi z Czarnogóry kapitan polskiej reprezentacji, ks. Marek Łosak, z diecezji kieleckiej (parafia Pińczów). W rozmowie z KAI chwali determinację i dobre przygotowanie polskich księży-piłkarzy i informuje o wynikach niełatwych, rozegranych dotąd meczy.

- Dotychczasowe wyniki wyglądają następująco: Polska - Ukraina 2:0, Polska- Włochy 2:1, Polska - Chorwacja 0:0. W ćwierćfinale Polska - Słowacja 1:0 - i jesteśmy w półfinale Mistrzostw Europy, który jutro zagramy o 15.00 z Portugalią - informuje.

Wśród 18 zawodników jest aż pięciu księży z diecezji kieleckiej, którzy od lat stanowią trzon polskiej reprezentacji. Grają w niej także księża m.in. z Zamościa, Przemyśla, Lublina, Sosnowca, Warszawy i Gdańska. W rozgrywkach mistrzowskich uczestniczy 17 drużyn.

Mistrzostwa Europy poza sportową rywalizacją to także czas na integrację kapłanów, to także możliwość spotkania się z duchownymi z innych krajów czy polskimi misjonarzami.

Zaplanowano również m.in. konferencje na tematy dotyczące wartości duchowych w sporcie oraz wspólną modlitwę z codzienną Mszą św. Liturgia jest odprawiana po łacinie.

- W Czarnogórze jest zaledwie kilkudziesięciu księży, trzeba ich podziwiać za wysiłek organizacyjny - uważa kapitan polskiej reprezentacji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Polska reprezentacja księży w półfinale Mistrzostw Europy w piłkę nożną halową
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.