Polski arcybiskup mianowany przez papieża nuncjuszem w jego ojczyźnie

Polski arcybiskup mianowany przez papieża nuncjuszem w jego ojczyźnie
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
4 miesiące temu
KAI / sz

Ojciec Święty mianował nuncjuszem apostolskim w swej ojczyźnie- Argentynie abp Mirosława Adamczyka, który dotychczas był jego przedstawicielem w Panamie – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Abp Mirosław Adamczyk urodził się 16 lipca 1962 w Gdańsku. Święcenia kapłańskie przyjął 16 maja 1987 z rąk abp Tadeusza Gocłowskiego. Jest kapłan diecezji gdańskiej. Po dwóch latach pracy wikariuszowskiej w parafii św. Ignacego w Gdańsku – Starych Szkotach został skierowany na studia na Papieskiej Akademii Kościelnej. Po ich ukończeniu 1 lipca 1993 rozpoczął pracę w służbie dyplomatycznej Stolicy Apostolskiej, pełniąc posługę w nuncjaturach na Madagaskarze, w Indiach, na Węgrzech, w Belgii, Republice Południowej Afryki i w Wenezueli. Po powrocie do Watykanu pracował m.in. w Sekcji ds. Stosunków z Państwami Stolicy Apostolskiej. 22 lutego 2013 roku Benedykt XVI mianował go nuncjuszem apostolskim w Liberii. 8 czerwca tego roku Franciszek mianował go swoim przedstawicielem w Gambii, a 21 września 2013 w Sierra Leone. 12 sierpnia 2017 roku został nuncjuszem w Panamie. W tym charakterze gościł Ojca Świętego w budynku nuncjatury podczas odbywających się w tym kraju w styczniu 2019 roku Światowych Dni Młodzieży.

Abp Adamczyk przyjął sakrę biskupią 27 kwietnia 2013 roku w katedrze oliwskiej z rąk kard. Kazimierza Nycza. Oprócz polskiego zna języki: włoski, angielski, francuski i hiszpański.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton
23,94 zł
39,90 zł

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Polski arcybiskup mianowany przez papieża nuncjuszem w jego ojczyźnie
Komentarze (1)
MK
~MICHAEL KRYŃ
24 lutego 2020, 03:25
BRAWO DLA PANA BOGA ŻE TAKICH LUDZI POSYŁA I DAJE NAM TAKIEGO PAPIEŻA CO ZNA I ROZUMIE ,MOŻE EMERYTOWANEGO BISKUPA MOŻE UCZYNI KARDYNAŁEM SKORO NIE WYBIERA STOLIC KARDYNALNYCH A NOWE CHCE ZAKŁADAĆ NA XXI WIEK CZEMU BY NIE I OPOLE BY MIAŁO SWOJEGO KARDYNAŁA CO PRAWDA EMERYTA ALE KOŃCU TYLE ZROBIŁ ŻE ZASŁUŻYŁ DLA TEGO CO ROBI DLA WIERNYCH KUSZ GERARD CIEKAWY OPOLSKI KAPŁAN CHRYSTUSOWY ZAPAŁEM JESZCZE PASTERSKIM MAM NADZIEJE ŻE PAPIEŻ DA KAPELUSZ W POLSCE DLA ORDYNARIUSZA ANDRZEJA CZAI JAKO CZYNNEGO KTÓRY BRONI WIARY I PAPIEŻA I JEGO AUTORYTETU PRZY TYM CO ROBIŁ KS, NATANEK JAK WIADOMO DLA TEGO ŻE UKAZAŁ PRAWDZIWĄ ROLE CHRYSTUSA W POLSCE PRZEZ POSŁUGĘ DZIEŁA I DOPROWADZIŁ DO KOŃCA PRZY POMOCY BISKUPA KUSZA GERARDA ,MOGLI BY ZATEM JAKO JEDEN EMERYT I DRUGI JAKO CZYNNY DOSTAĆ CO JEST DLA WIELU Z MEDIÓW NIE OCZYWISTE ŻE PAPIEŻ NOWE MIEJSCA POWOŁUJE I ZATWIERDZA . MAM NADZIEJE ŻE JEZUICI Z JEZUSEM DO POMOGĄ BY TO SIĘ STAŁO.W TEJ TEŻ INTENCJI JEST MSZA DZIŚ

Skomentuj artykuł

Polski arcybiskup mianowany przez papieża nuncjuszem w jego ojczyźnie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.