Polskie siostry rozmawiały z Benedyktem XVI. W sieci opublikowano zdjęcie ze spotkania

Polskie siostry rozmawiały z Benedyktem XVI. W sieci opublikowano zdjęcie ze spotkania
fot. ks. Daniel Wachowiak / Twitter / Depositphotos
KAI / pk

W minioną środę dwie siostry Misjonarki Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej, pracujące na co dzień w Rzymie, miały okazję osobistej rozmowy z Benedyktem XVI. W sieci udostępniono zdjęcie ze spotkania.

Polki, współpracujące z kard. Gerhardem Müllerem, spotkały się z Benedyktem XVI w Ogrodach Watykańskich, na terenie których znajduje się klasztor Mater Ecclesiae, obecna rezydencja papieża seniora. Krótkie spotkanie, w którym wziął udział także były prefekt Kongregacji Nauki Wiary, było spontaniczne i niezapowiedziane, a upamiętniającą je fotografię udostępniła w sieci Fundacja Josepha Ratzingera.

Sama Prefektura Domu Papieskiego, którą kieruje abp Georg Gänswein, będący zarazem osobistym sekretarzem Benedykta XVI, nie podaje do publicznej wiadomości informacji o gościach odwiedzających papieża seniora, ani o podejmowanych przez niego aktywnościach. Także siostry Anna i Renata, które uczestniczyły w środowym spotkaniu, nie komentują go, prosząc o uszanowanie prywatności Benedykta XVI.

DEON.PL POLECA

Wbrew informacjom, które powielają niektórzy odwiedzający Rzym, "przypadkowe" spotkanie z papieżem w Ogrodach Watykańskich w ramach spaceru oferowanego przez Muzea Watykańskie nie jest możliwe, ponieważ zarówno turyści, jak i pracownicy Stolicy Apostolskiej, mogą poruszać się po nich jedynie w wyznaczonych godzinach. Szerszy dostęp do tego miejsca zarezerwowany jest jedynie dla mieszkańców Watykanu, w gronie których znajduje się zarówno Benedykt XVI, jak i kard. Müller.

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Elio Guerriero

Epoka Ratzingera
Zrozum człowieka, który zmienił Kościół i wpłynął na losy świata

Cudowne dziecko teologii, ekspert soborowy, „pancerny kardynał”, papież-intelektualista, obrońca ortodoksji, „skromny pracownik winnicy Pańskiej”. Obraz życia Josepha Ratzingera, budowany na doniesieniach medialnych,...

Skomentuj artykuł

Polskie siostry rozmawiały z Benedyktem XVI. W sieci opublikowano zdjęcie ze spotkania
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.