Pomnik ks. Piotra Skargi znika z krakowskiego placu Marii Magdaleny

Pomnik ks. Piotra Skargi znika z krakowskiego placu Marii Magdaleny
fot. depositphotos.com
1 tydzień temu
lovekrakow.pl / ml

Jak dowiedział się portal lovekrakow.pl, w przyszłym roku dojdzie do przebudowy placu. Efektem będzie usunięcie pomnika.

Od 20 lat na placu Marii Magdaleny w Krakowie stoi pomnik jezuity, ks. Piotra Skargi. Jego autorem jest prof. Czesław Dźwigaj. Teraz to miejsce ma radykalnie zmienić swój charakter. Urzędnicy miasta chcą zrewitalizować to miejsce, a pomnik Skargi przenieść do położonego blisko Collegium Broscianum.

fot. Michał Lewandowskifot. Michał Lewandowski

Pomnik znika z placu, pojawi się trawa

– To będzie prosta inwestycja. Chcemy zerwać bruk, posadzić duże drzewo i zasiać trawę. Myślę, że taka zielona oaza będzie szczególnie doceniana przez mieszkańców i turystów w upalne dni - powiedział portalowi jeden z urzędników miasta. Przebudowa ma ruszyć w przyszłym roku.

"Urzędnicy chcą wykorzystać zmianę nastawienia służb konserwatorskich do rewitalizacji zabytkowych obszarów miast. Generalna Konserwator Zabytków prof. Magdalena Gawin na początku września wydała nowe wytyczne, które zakazują wojewódzkim konserwatorom wydawanie pozwoleń na realizację inwestycji zakładających wycinkę starodrzewia i usuwanie zieleni w celu utwardzania betonem placów i innych przestrzeni publicznych na obszarach zabytkowych" - relacjonuje lovekrakow.pl.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ks. Kazimierz Panuś
7,46 zł
14,90 zł
Człowiek pasji i niespożytej gorliwości. Filantrop dbający o ubogich. Miłośnik języka polskiego, mówca i wytrawny kaznodzieja. Pierwszy rektor Akademii Wileńskiej i współtwórca Unii Brzeskiej. Obdarzony wyjątkowym talentem oratorskim, przez ponad dwadzieścia lat pełnił funkcję kaznodziei...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Pomnik ks. Piotra Skargi znika z krakowskiego placu Marii Magdaleny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.