Pomoc dla Ukrainy. Matki z dziećmi zamieszkały w kurii biskupiej w Radomiu

Pomoc dla Ukrainy. Matki z dziećmi zamieszkały w kurii biskupiej w Radomiu
Fot. PAP/Łukasz Gągulski
PAP/ kb

Kuria diecezji radomskiej przyjęła pod swój dach ukraińskie matki z dziećmi. Uchodźcy mieszkają po sąsiedzku z biskupem radomskim Markiem Solarczykiem – powiedział PAP w piątek rzecznik Kurii Biskupiej w Radomiu ks. Damian Fołtyn.

Dla uchodźców zostały przygotowane miejsca w budynku kurii. Zamieszkały w nim trzy mamy z pięciorgiem dzieci. "Jako diecezja radomska jesteśmy otwarci na udzielenie wsparcia osobom potrzebującym. Chcemy im pomóc najlepiej jak tylko potrafimy" – zaznaczył ks. Fołtyn.

Kuria Biskupia w Radomiu. Pomoc dla Ukrainy

Rzecznik dodał, że kobiety i dzieci, które trafiły po dach kurii, mają przygotowane godne warunki do mieszkania. "Wspieramy ich od strony materialnej, czyli żywienie, zapewnienie ubrań czy zabawek dla dzieci. Pomagamy im także w załatwianiu spraw urzędowych" – przekazał ks. Fołtyn.

Zaznaczył, że osoby, które zamieszkały w kurii "maja wszystko, co im potrzeba, a na ich twarzach w tej całej dramaturgii widać uśmiech". "Mają spokój, bezpieczeństwo, mają co zjeść, nie kapie im na głowę, i co najważniejsze - jak sami podkreślają - nie słyszą syren alarmowych, nie muszą się chować, czują się bezpiecznie" – powiedział rzecznik radomskiej kurii.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wincenty Łaszewski

Czy bez Bożej ingerencji w roku 1920 byłby możliwy jeden z największych triumfów polskiej armii? Czy odnieślibyśmy zwycięstwo nad muzułmanami pod Chocimiem, gdyby nie żarliwa modlitwa różańcowa mieszkańców Krakowa? I czy pozbawieni opieki Matki Bożej...

Skomentuj artykuł

Pomoc dla Ukrainy. Matki z dziećmi zamieszkały w kurii biskupiej w Radomiu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.