Portugalia: władze sanktuarium w Fatimie zapowiadają badania zjawiska objawień z 1917 r.

Portugalia: władze sanktuarium w Fatimie zapowiadają badania zjawiska objawień z 1917 r.
(fot. PAP/EPA/RICARDO GRACA)
KAI / df

Władze sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej w Fatimie zapowiedziały przeprowadzenie szeregu badań nad zjawiskiem objawień z 1917 i przekazanym wówczas przez Maryję trójce dzieci przesłaniem o nawróceniu i pokucie.

Miejscowy rektor ks. Carlos Cabecinhas wyjaśnił, że nowe studia mają służyć pogłębieniu wiedzy “nad zjawiskiem szerzenia się orędzia fatimskiego po świecie".

DEON.PL POLECAZdaniem ks. rektora istnieje nieustanna potrzeba prowadzenia badań w różnych dziedzinach nauki, przy czym dotyczą one nie tylko teologii, filozofii czy religioznawstwa. "W dalszym ciągu wiele zagadnień dotyczących Fatimy wymaga wyjaśnień. Chcemy zachęcać naukowców i motywować ich do podjęcia takich badań i w ogóle zbliżać do naszego sanktuarium ludzi świata nauki" - oświadczył ks. Cabecinhas.

Ujawnił przy tym, że obchodzony w 2017 jubileusz setnej rocznicy objawień w Fatimie miał bardzo duży wpływ na podjęcie rozmaitych badań dotyczących tego miejsca kultu maryjnego i płynącego stamtąd przesłania. Rektor przypomniał, że w ostatnim czasie sanktuarium rozpoczęło z kilkoma wyższymi uczelniami w Portugalii i Hiszpanii badania dotyczące miejsca objawień fatimskich w literaturze, badaniach geograficznych, a także w studiach nad migracjami i kulturami.
                         

Zobacz też: Pastuszkowie z Fatimy przed i po objawieniach: jak żyli, kim byli? >>

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Portugalia: władze sanktuarium w Fatimie zapowiadają badania zjawiska objawień z 1917 r.
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.