Poświęcenie się Sercu Bożemu okazją do wzrostu w miłości

Poświęcenie się Sercu Bożemu okazją do wzrostu w miłości
fot. Tadeusz Łyczakowski
DEON.pl

Poświęcenie się Sercu Bożemu jest wyrazem pragnienia, aby miłość Boga nas ogarnęła i byśmy umieli ją zanieść innym, zwłaszcza tym najbardziej potrzebującym. Chcemy budować cywilizację braterstwa i miłości, szacunku do człowieka i stworzenia. To nie sentymentalizm i pusta symbolika, ale z głębi pochodzące pragnienie, aby dać się kształtować Sercu.

Papież Franciszek zachęca nas wszystkich, byśmy budowali cywilizację miłości. Wskazał przy tym, że konkretnym wyrazem takiego działania będzie włączenie się w uroczysty akt ponowienia poświęcenia narodu polskiego Najświętszemu Sercu Jezusa, jakiego dokonają polscy biskupi w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w krakowskiej bazylice. Mija bowiem 100 lat od pierwszego aktu poświęcenia, którego dokonali biskupi polscy w Krakowie, w dopiero co konsekrowanej świątyni poświęconej Sercu Bożemu.

DEON.PL POLECAW ramach przygotowań do tej uroczystości, Mszę św. o godz. 18:00 odprawi i kazanie wygłosi o. Tomasz Ortmann SJ, prowincjał warszawskiej prowincji Jezuitów. Możesz ją śledzić tutaj:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marek Wójtowicz SJ

Nie można wprost zliczyć tych wszystkich łask, które z kultu Najświętszego Serca Jezusa spłynęły na ludzi.
Pius XII, encyklika Haurietis aquas 

Kult Serca Jezusowego jest nieustannie żywy. Zwracający się ku niemu wierni doświadczają...

Skomentuj artykuł

Poświęcenie się Sercu Bożemu okazją do wzrostu w miłości
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.