Powstał musical o objawieniach w Fatimie. To sztuka także dla niewierzących
Musical "Fatima. Opera rockowa", wystawiany od czwartku wieczorem w teatrze Politeama w Lizbonie jest spektaklem skierowanym do szerokiej publiczności, w tym również do osób niewierzących - uważa jego twórca Filipe La Férii.
- "Fatima. Opera rockowa" to musical opowiadający o objawieniach maryjnych z 1917 roku, który ma na celu przybliżenie tego wydarzenia każdemu, niezależnie od przekonań.
- Filipe La Féria, twórca musicalu, podkreśla, że wystawienie tej opery miało na celu ukazanie ważności objawień w kontekście końca I wojny światowej.
- Musical w języku portugalskim jest prezentowany w Lizbonie do 23 lutego 2025 roku.
Musical o objawieniach w Fatimie
Portugalski twórca muzyczny sprecyzował, że od dłuższego czasu planował wystawienie opery opowiadającej o objawieniach maryjnych z 1917 r. Dodał, że celem wystawienia sztuki muzycznej o Fatimie była chęć przybliżenia każdej osobie, bez względu na przekonania, okoliczności objawień w tej małej portugalskiej miejscowości.
Zaznaczył, że objawienia zasługują na przybliżenie ich widzom w związku z tym, że stały się ważnym wydarzeniem religijnym, "w ważnych czasach" końca I wojny światowej.
Musical śpiewany w języku portugalskim będzie prezentowany na deskach stołecznego teatru do 23 lutego 2025 r. W jego trakcie wyświetlane są napisy po angielsku oraz hiszpańsku.
Czym były objawienia Matki Bożej w Fatimie?
Objawienia w Fatimie rozpoczęły się 13 maja 1917 r. Trwały do 13 października tego samego roku. Maryja raz w miesiącu ukazywała się Łucji dos Santos oraz jej kuzynom, Franciszkowi i Hiacyncie Marto, przekazując przesłanie dotyczące konieczności nawrócenia i modlitwy, a także ujawniając trzy tajemnice związane z przyszłością świata i Kościoła.
Do odwiedzanego średnio co roku przez około 6 mln pielgrzymów sanktuarium w Fatimie dotarło czterech papieży: Paweł VI, Jan Paweł II, Benedykt XVI oraz Franciszek. Najwięcej razy, trzykrotnie przybywał tam pochodzący z Polski św. Jan Paweł II: w 1982 r., 1991 r. oraz w 2000 r.
Źródło: KAI / tk
Skomentuj artykuł