Powstał wyjątkowy portal poświęcony Benedyktowi XVI

Powstał wyjątkowy portal poświęcony Benedyktowi XVI
Zdj.: www.benedictusxvi.org
6 miesięcy temu
KAI/tkb

W uroczystość Zesłania Ducha Świętego wystartował nowy portal internetowy poświęcony życiu i dziełu Benedykta XVI. Jak poinformowała „Fundacja Publicystyki Katolickiej Tagespost” w Würzburgu, papież senior zaakceptował tę inicjatywę - informuje KAI.

Pod adresem www.benedictusXVI.org portal adresowany zwłaszcza do społeczności akademickiej będzie udostępniał odbiorcom międzynarodowym wiedzę o Josephie Ratzingerze/Benedykcie XVI. Fundacja współpracuje z Instytutem Papieża Benedykta XVI w Ratyzbonie. W stopce redakcyjnej umieszczono także link do Wyższej Szkoły Filozoficzno-Teologicznej Benedykta XVI w austriackim Heiligenkreuz.

Według informacji fundacji, strona niemieckojęzyczna zawiera „podstawowy, systematycznie aktualizowany” zbiór tekstów papieża seniora. Dostępne są już jego przemówienia podczas wizyt w rodzinnych Niemczech w 2006 i 2011 roku. Każdy z tekstów opatrzony jest wstępem teologicznym innego autora. Ponadto znaleźć można wybór kazań, „ABC Benedykta” zawierające jego teksty odnoszące się do podstawowych pojęć wiary chrześcijańskiej oraz album z fotografiami - podała KAI.

Wkrótce ma być dostępna wersja anglojęzyczna strony internetowej. Planowane są też edycje w językach: francuskim, hiszpańskim, włoskim, portugalskim, chińskim i arabskim.

Źródło: KAI/tkb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Benedykt XVI
24,43 zł
34,90 zł

Duch Święty nadal działa z mocą w Kościele, a Jego działanie wydaje obfite owoce, jeśli jesteśmy skłonni otworzyć się na Jego odnawiającą moc. Dlatego jest ważne, aby każdy z nas Go poznał, nawiązał z Nim...

Skomentuj artykuł

Powstał wyjątkowy portal poświęcony Benedyktowi XVI
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.