Powstała gra o św. Stanisławie Kostce. Jest darmowa dla szkół i stowarzyszeń

Powstała gra o św. Stanisławie Kostce. Jest darmowa dla szkół i stowarzyszeń
Fot. GalzagGaming / YouTube.com
PAP / tk

Muzeum Historyczne w Przasnyszu przygotowało grę w karty „Vita Stanislai” o św. Stanisławie Kostce, patronie Polski, dzieci i młodzieży oraz diecezji płockiej. Grę mogą uzyskać bezpłatnie m.in. szkoły i stowarzyszenia. Św. Stanisław Kostka pochodził z Rostkowa niedaleko Przasnysza .

Jak poinformowała diecezja płocka, gra „Vita Stanislai” to projekt, którego celem jest „upowszechnienie i popularyzacja ważnej dla historii lokalnej i Polski postaci św. Stanisława Kostki”.

„Święty ten jest jednym z patronów Polski, a więc ważnym elementem dziedzictwa narodowego. Pomimo tego, że św. Stanisław Kostka jest jednym z najbardziej znanych polskich świętych, koleje jego losu i postawa życiowa są mało znane” - podkreślono w informacji.

„Wykorzystując nowoczesną, interaktywną formę liczymy przede wszystkim na zainteresowanie tą niezwykłą postacią młodych ludzi – rówieśników świętego” - przyznała Miłoszewska, cytowana w komunikacie płockiej kurii, odnosząc się do idei projektu.

Jak zdobyć grę?

W komunikacie podano jednocześnie, iż grę „Vita Stanislai” bezpłatnie mogą uzyskać stowarzyszenia, szkoły, instytucje, pokrywając jedynie koszty wysyłki egzemplarzy i zobowiązując się do zorganizowania i udokumentowania rozgrywki - w tym celu należy wypełnić formularz dostępny pod tym linkiem i poczekać na kontakt ze strony placówki.

Św. Stanisław Kostka to patron dzieci i młodzieży, w tym studentów i alumnów. Jest też patronem Polski, a także archidiecezji łódzkiej oraz warszawskiej i oprócz płockiej, także diecezji chełmińskiej. Patronuje również kilku miastom, jak: Gniezno, Lublin, Poznań i Warszawa.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Powstała gra o św. Stanisławie Kostce. Jest darmowa dla szkół i stowarzyszeń
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.