Powstanie nowy papieski serial

Powstanie nowy papieski serial
(fot. Marco Iacobucci EPP / shutterstock.com)
Relevant Magazine / Vulture / kk

HBO poinformowało, że nie powstanie druga seria "Młodego papieża". Zamiast tego proponuje nową produkcję.

"Młody papież" to serialowy przebój zeszłego roku. Prowokujący, fascynujący, ale i zmieniający się z biegiem fabuły Lenny Belardo, skutecznie uwiódł miliony widzów na całym świecie. Sam serial stała się unikalnym przykładem udanie skrojonej katolickiej sztuki na współczesne czasy. Przyciągnął uwagę i wywołał dyskusje nie tylko wśród osób wierzących, ale także tych, które znajdują się poza Kościołem.

Od października wiemy, że powstanie drugi sezon serialu, ale jak doniosły wczoraj serwisy Vulture.com i Hollywood Reporter papież Pius XIII już nie zagości na ekranach telewizorów.

Nie znaczy to jednak, że znany reżyser odpowiedzialny za serial - Paolo Sorrentino - zrezygnował z realizacja fabuły osadzonej w Watykanie. HBO ogłosiło, że włoski artysta planuje zrealizować spin-off "Młodego papieża", zatytułowany "Nowy papież" ("The New Pope"). Podobnie jak poprzedni serial, także ten będzie koprodukcją HBO i Sky.

DEON.PL POLECA

Nie wiadomo czy któraś z postaci poznanych przez widzów w poprzednim serialu pojawi się ponownie w "Nowym papieżu". Już niedługo rozpoczną się castingi do "Nowego papieża", a realizacja nowej serii rozpocznie się pod koniec następnego roku we Włoszech.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Powstanie nowy papieski serial
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.