Pozdrowienia przewodniczącego Episkopatu Polski dla abp. Paula Gallaghera

Pozdrowienia przewodniczącego Episkopatu Polski dla abp. Paula Gallaghera
(fot. EpiskopatNews)
KAI/ ed

Pozdrowienia i zapewnienia o bliskości i życzliwości przekazał w liście do abp. Paula Gallaghera, sekretarza ds. relacji z państwami Stolicy Apostolskiej abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Abp Gallagher przebywa w Polsce w związku z sesją naukową z okazji 100-lecia przywrócenia relacji dyplomatycznych między Polską a Stolicą Apostolską.

Publikujemy pełną treść listu:

Z wielką radością przyjąłem informację od Jego Ekscelencji ks. abp. Salvatore Pennacchio Nuncjusza Apostolskiego w Polsce o wizycie Waszej Ekscelencji w naszej ojczyźnie. Choć ze względu na obowiązki w diecezji, nie mogę dziś osobiście wyrazić swojego szacunku wobec osoby Księdza Arcybiskupa, jednak za pośrednictwem tego listu - w imieniu Konferencji Episkopatu Polski - chciałbym przekazać Waszej Ekscelencji serdeczne pozdrowienia i zapewnienia o naszej serdecznej bliskości i życzliwości.

Historia relacji między Stolicą Apostolską, a Rzeczpospolitą, to nie tylko historia dyplomacji - której setną rocznicę restytucji, po odzyskaniu przez Polskę niepodległości wspominamy, ale to przecież tysiącletnia historia znamienitych przedstawicieli Jego Świątobliwości w Polsce - legatów papieskich i nuncjuszy apostolskich, którym nasza ojczyzna tak wiele zawdzięcza.Historia relacji między Stolicą Apostolską, a Rzeczpospolitą to również historia tysiąca lat jedności wiary, tysiąca lat jedności ze Stolicą Świętą, tysiąca lat głoszenia jednej i tej samej Ewangelii życia.

To tysiącletnia historia wielu świętych i męczenników, którzy nie wahali się, aby dla wierności Chrystusowi i Jego Kościołowi poświęcić swoje życie.Raz jeszcze wyrażam swoją radość i wdzięczność wobec Księdza Arcybiskupa, zapewniając o swojej duchowej bliskości i życząc dobrego pobytu w Polsce.

+ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita PoznańskiPrzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Pozdrowienia przewodniczącego Episkopatu Polski dla abp. Paula Gallaghera
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.