Poznań: Msza św. z okazji jubileuszu chrztu Polski

Poznań: Msza św. z okazji jubileuszu  chrztu Polski
(fot. Lawrence OP / flickr.com)
KAI/ ed

Pod przewodnictwem Legata Papieskiego kard. Pietro Parolina rozpoczęła się uroczysta Msza św. dziękczynna, sprawowana z okazji jubileuszu 1050. rocznicy chrztu Polski.

Bierze w niej udział polski Episkopat, Nuncjusz Apostolski w Polsce, Prezydent RP, członkowie rządu, parlamentarzyści oraz delegacje Episkopatów Europy przybyłe z tej okazji do Poznania. Liturgię rozpoczął śpiew Bogurodzicy, najstarszej polskiej pieśni maryjnej. Na początku metropolita poznański abp Stanisław Gadecki przywitał kard. Pietro Parolina, Prezydenta RP z małżonką oraz marszałków Sejmu i Senatu. Podziękował im, że podjęli pierwszą w historyczną decyzję o przybyciu Zgromadzenia Narodowego do Poznania.

Kard. Parolin pozdrowił wszystkich zgromadzonych w imieniu Ojca Świętego Franciszka i zapewnił o jego duchowej bliskości i modlitwie. Przyznał, że jest dla niego wielka radością obecność w tej najstarszej polskiej katedrze.

W prezbiterium została umieszczona Ikona Matki Bożej Jasnogórskiej, która przeszła do katedry wraz z procesją ulicami Poznania. Plac przed katedrą apostołów pw. świętych apostołów Piotra i Pawła wypełniają tłumy wiernych, którzy uczestniczą w liturgii za pomocą telebimu.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Poznań: Msza św. z okazji jubileuszu chrztu Polski
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.