Poznańska kuria dementuje doniesienia GW

Poznańska kuria dementuje doniesienia GW
Arcybiskup Stanisław Gądecki (fot. archpoznan.pl)
KAI / PAP / psd

Abp Stanisław Gądecki nie złożył rezygnacji z funkcji metropolity poznańskiego. Żadne pismo w tej sprawie nie zostało przekazane Stolicy Apostolskiej - stwierdził w wydanym dziś oświadczeniu rzecznik prasowy Kurii Metropolitalnej w Poznaniu ks. Maciej Szczepaniak.

Oświadczenie Kurii Metropolitalnej w Poznaniu

W nawiązaniu do informacji opublikowanych przez „Gazetę Wyborczą” 18 czerwca 2010 roku oświadczam, że Arcybiskup Stanisław Gądecki nie złożył rezygnacji z funkcji metropolity poznańskiego. Żadne pismo w tej sprawie nie zostało przekazane Stolicy Apostolskiej.

ks. Maciej Szczepaniak

Rzecznik Prasowy Kurii Metropolitalnej w Poznaniu

"Gazeta Wyborcza" w dzisiejszym wydaniu napisała, że rezygnację z funkcji metropolity poznańskiego złożył arcybiskup Stanisław Gądecki.

Według gazety, nie zgadza się on na zniesienie przez Watykan zakazów nałożonych na arcybiskupa Juliusza Paetza za molestowanie seksualnie podległych mu kleryków. Watykańska Kongregacja ds. Biskupów zakazała mu w 2002 r. sprawowania funkcji biskupich, m.in. wyświęcania kapłanów i przewodniczenia uroczystym mszom.

Według informacji gazety arcybiskup Gądecki złożył pismo z rezygnacją w nuncjaturze apostolskiej i rozmawiał o tym osobiście z Benedyktem XVI.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Poznańska kuria dementuje doniesienia GW
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.