Przeor Taizé: dzielenie się gościnnością jest jednym z najpiękniejszych darów

Przeor Taizé: dzielenie się gościnnością jest jednym z najpiękniejszych darów
(fot. Claude TRUONG-NGOC [CC BY-SA 3.0])
KAI / df

Do okazania gościnności młodzieży z różnych krajów naszego kontynentu, którzy przybędą do stolicy Dolnego Śląska – Wrocławia na 42 Europejskie Spotkanie Młodych, w dniach 29 rudnia 2019 do 1 stycznia 2020 zachęcił przeor wspólnoty z Taizé, brat Alois.

Oto słowa przeora ekumenicznej wspólnoty z Taizé w tłumaczeniu na język polski:

"Bardzo cieszymy się z tego, że wracamy do Polski na nasze kolejne Europejskie Spotkanie Młodych! Mam żywo w pamięci nasze dwa spotkania we Wrocławiu, z których pierwsze miało miejsce dokładnie trzydzieści lat temu, zaraz po upadku muru berlińskiego. Zawsze byliśmy bardzo gorąco przyjmowani na tej ukochanej polskiej ziemi.

Tak, przyjęcie młodych ludzi przyjeżdżających z innych krajów, bez ich wcześniejszej znajomości, wydaje się dziś dużym wyzwaniem. Z naszego doświadczenia wynika, że dzielenie się gościnnością jest jednym z najpiękniejszych darów pielgrzymki zaufania, którą podążamy już od dziesięcioleci. Między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem nie bójmy się otworzyć drzwi naszych domów i naszych serc. „Nie zapominajmy o gościnności, ponieważ dzięki niej niektórzy, nie wiedząc o tym, aniołom dali gościnę.” (List do Hebrajczyków 13,2)"

DEON.PL POLECA

Brat Alois, przeor wspólnoty z Taizé

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Przeor Taizé: dzielenie się gościnnością jest jednym z najpiękniejszych darów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.