Pracowała dwa miesiące. Sekretarz generalny francuskiego Episkopatu zwolnił swoją zastępczynię.

Pracowała dwa miesiące. Sekretarz generalny francuskiego Episkopatu zwolnił swoją zastępczynię.
Karine Dalle. Fot. Facebook / Karine Dalle
KAI/mł

Współpracownikom powiedziała, że została "wywalona". Karine Dalle, od dwóch miesięcy zastępczyni sekretarza generalnego Konferencji Biskupów Francji, odchodzi z pracy.

Karine Dalle, od dwóch miesięcy zastępczyni sekretarza generalnego Konferencji Biskupów Francji, odchodzi z pracy. Sekretarz generalny ks. Hugues de Wollemont, cytowany przez dziennik „La Croix” z 12 listopada, oświadczył, że nie przedłużono jej okresu próbnego.

O powodach decyzji nie poinformował, nie wiedzieli też o tym wcześniej współpracownicy Karine Dalle. Ona sama powiedziała współpracownikom, że została „wywalona”.

Dalle, matka trójki dzieci, była wcześniej rzeczniczką stołecznej archidiecezji paryskiej. Ukończyła Angers Business School (Essca), a w swojej karierze zawodowej pracowała dla producenta produktów do golenia i pielęgnacji Gillette, dla działu wideo Universal Pictures oraz w start-upie zajmującym się drukiem 3D. W 2016 r. kardynał André Vingt-Trois, ówczesny arcybiskup Paryża, mianował ją na stanowisko pełnomocnika ds. komunikacji w archidiecezji.

DEON.PL POLECA

Koledzy dziennikarze opisują ją jako osobę pełną energii, bardzo swobodną i bezpośrednią w swoich wypowiedziach. Odpowiadała na pytania do późnych godzin nocnych. Zwłaszcza po opublikowaniu w październiku raportu CIASE (Niezależnej Komisji ds. Nadużyć Seksualnych w Kościele), który został określony jako „trzęsienie ziemi”, a także ogłoszonego na początku tygodnia katalogu działań przez Konferencję Biskupów Francji, dyskutowała na portalach społecznościowych również z zaciekłymi krytykami Kościoła.

KAI / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Pracowała dwa miesiące. Sekretarz generalny francuskiego Episkopatu zwolnił swoją zastępczynię.
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.