"Prawdziwe życie to uczestnictwo w Bożej miłości"

"Prawdziwe życie to uczestnictwo w Bożej miłości"
(fot. TELEWIZJA KORYCIN / youtube.com)
KAI / pk

Prawdziwe życie polega na uczestnictwie w Bożej miłości i przekazywaniu jej drugiemu człowiekowi - powiedział w czwartek abp Edward Ozorowski do młodych przybyłych do archidiecezji białostockiej na Światowe Dni Młodzieży.

Po Mszy św. z udziałem władz miasta pielgrzymi przeszli ulicami miasta do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, niosąc relikwie bł. ks. Michała Sopoćki.

DEON.PL POLECA
Wyjaśniając w homilii tajemnicę bożego miłosierdzia, metropolita białostocki podkreślał, że jest ono wielokierunkowe. - Zstępuje z góry i schodzi na dół, aż na dno ludzkiej nędzy. Tu zaś przyjmuje kierunek poziomy, tzn. zaprasza ludzi do okazywania miłosierdzia jedni drugim. «Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią» (Mt 5,5). Miłosierdzie odwzajemnione przynosi plon stokrotny. Ludzie odnajdują sens swojego życia, stają się lepsi, tworzą komunię - powiedział.

Arcybiskup zauważył, że gdy ludzie zaczynają się kierować miłosierdziem, wówczas ich życie staje się hymnem wznoszącym się ku górze. - Symbolem tej rzeczywistości jest krzyż Chrystusowy. Jego trzon łączy niebo z ziemią, a pozioma belka obejmuje wszystkich ludzi. Śmierć Chrystusa w ten sposób jest najdoskonalszym przejawem Bożego miłosierdzia - wyjaśnił.

DEON.PL POLECA

Na zakończenie homilii, która następnie została odczytana w pięciu językach, hierarcha zachęcił młodych przybyłych do Białegostoku z 18 krajów świata, aby starali się przylgnąć do krzyża Chrystusa i z Nim szli przez życie.

Eucharystię koncelebrowali biskupi z Białegostoku oraz towarzyszący młodym ze Szwajcarii, Francji i Stanów Zjednoczonych, oraz kilkudziesięciu kapłanów. Na wspólną modlitwę licznie przybyli wolontariusze Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży "Betania", mieszkańcy Białegostoku oraz rodziny przyjmujące pielgrzymów w swoich domach.

Po Mszy św. młodzi pielgrzymi przeszli ulicami miasta do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, niosąc relikwie bł. ks. Michała Sopoćki i specjalnie przygotowany na Dni w Diecezjach krzyż, który jutro stanie na Górze Krzyży w Wasilkowie.

Po drodze przez dłuższą chwilę pielgrzymi trwali w milczeniu adorując krzyż przy Rondzie św. Faustyny Kowalskiej, znajdującym się nieopodal ul. Poleskiej, gdzie przez wiele lat żył i posługiwał bł. ks. Michał Sopoćko.

Do późnych godzin wieczornych w Sanktuarium młodzi będą trwali na modlitewnym czuwaniu.

Dziś odwiedzą Sokółkę, miejsce Wydarzenia Eucharystycznego, gdzie abp Ozorowski będzie przewodniczył Mszy św., a w godzinach popołudniowych Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie k. Wasilkowa.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Prawdziwe życie to uczestnictwo w Bożej miłości"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.