Premierowe wykonanie utworu o o. Andraszu SJ

Premierowe wykonanie utworu o o. Andraszu SJ
(fot. kolejowa.pl)
3 lata temu
KAI / psd

1 lutego mija 54. rocznica śmierci jezuity o. Józefa Andrasza, spowiednika św. Faustyny Kowalskiej. Tego dnia w jezuickim kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Sączu zostanie odprawiona Msza święta o jego beatyfikację.

Nastąpi też pierwsze wykonanie utworu ku czci o. Andrasza. Po Mszy promotorka kultu, Stanisława Bogdańska, wygłosi konferencję o zakonniku.

Podczas Mszy o godz. 18 zostanie wykonany utwór "Ad maiorem Dei gloriam" ("Na większą chwałę Boga" - dewiza jezuitów), do którego muzykę napisali Maciej Cisło i Jakub Hubicki. Utwór wykona organista Tomasz Wolak. Transmisja Mszy na stronie: radio.kolejowa.pl

O. Józef Andrasz (1891-1963) zajmował się kierownictwem duchowym św. Faustyny w nowicjacie i pod koniec jej życia - w sumie dwa i pół roku. Jak wiadomo z "Dzienniczka", to właśnie on upewnił św. Faustynę na początku jej duchowej drogi, że zadanie przekazane jej przez Pana Jezusa jest prawdziwe i że powinna je wypełnić. Jest najczęściej wymienianym kapłanem w zapiskach Apostołki Bożego Miłosierdzia.

W 1943 r. zainicjował publiczne nabożeństwa ku czci Bożego Miłosierdzia i poświęcił obraz Jezusa Miłosiernego. Napisał też pierwszą (nieukończoną) biografię św. Faustyny. Był cenionym rekolekcjonistą i spowiednikiem, tłumaczył i wydawał książki, był duszpasterzem kilku katolickich organizacji. Na Sądecczyźnie, skąd pochodził (urodził się w Wielopolu k. Nowego Sącza) od kilku lat rozwija się jego kult.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Premierowe wykonanie utworu o o. Andraszu SJ
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Premierowe wykonanie utworu o o. Andraszu SJ
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.