Prezent Caritas dla WOŚP ma ukrytą symbolikę

Prezent Caritas dla WOŚP ma ukrytą symbolikę
Logo źródła: Caritas kw

Caritas Polska odpowiedziało na apel WOŚP o przekazanie na rzecz Fundacji wyjątkowych przedmiotów. Dyrektor Caritas przekazał niezwykłą figurkę pełną symboliki. Zobacz, co tak naprawdę Caritas chciała powiedzieć WOŚP i jej organizatorom.

Ks. Marian Subocz zdecydował o przekazaniu lampki oliwnej z Bliskiego Wschodu, z miejscowości Taybeh położonej na Zachodnim Brzegu Jordanu w Autonomii Palestyńskiej.

DEON.PL POLECA"Prosząc o szacunek i pokój, postanowiliśmy przekazać na aukcję XXV Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy lampę oliwną w kształcie gołębia pokoju, wykonaną przez chrześcijan z Bliskiego Wschodu" - napisano w oficjalnym oświadczeniu Caritas Polska.

Nie ma wątpliwości, że lampka oliwna w kształcie gołębia symbolizuje właśnie kształt pokoju. "Jest apelem do świata o modlitwę o pokój, a szczególnie na Bliskim Wschodzie" - czytamy w opisie przedmiotu.

Lampka jest wyjątkowym symbolem, który ma nawiązywać do prób przeciwstawienia działań Caritas działaniom WOŚP. W oświadczeniu ks. Subocza wyraźnie czytamy jednak, że "Caritas Polska nie podejmuje żadnych działań przeciwko Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, nie konkuruje z nią ani nie szuka porównań", a "każdy, kto działa na rzecz bliźniego, jest godny szacunku".

Jurek Owsiak napisał o lampce, że jest "piękna": - Dziś osobiście przybył do nas ks. Marian Subocz z pięknym darem na licytacje.

Zobacz lampkę przekazaną przez Caritas:

Prezent Caritas dla WOŚP ma ukrytą symbolikę - zdjęcie w treści artykułu

Tutaj możesz wziąć udział w aukcji prowadzonej na rzecz WOŚP.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Prezent Caritas dla WOŚP ma ukrytą symbolikę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.