Prezentki duchowo zaadoptują studentów

Prezentki duchowo zaadoptują studentów
(fot. Kancelaria Premiera / flickr.com)
KAI / pz

Duchowa Adopcja Studenta to nowa inicjatywa sióstr prezentek, która wystartuje 14 października, w Dniu Nauczyciela. Propozycja skierowana jest głównie do studentów kierunków pedagogicznych, choć - jak podkreślają siostry - modlitwy nie odmówią żadnemu studentowi.

Studiujesz pedagogikę? Chcesz zostać dobrym nauczycielem? Możemy Ci w tym pomóc! - zachęcają siostry prezentki, które zgodnie ze swoim charyzmatem chcą otoczyć duchową opieką przyszłych nauczycieli i wychowawców.

Skąd pomysł na Duchową Adopcję Studentów? "Chyba prosto z nieba" - śmieje się s. Katarzyna Szuba, prezentka. Dodaje, że bez wątpienia w całą sprawę jest zaangażowana bł. Zofia Czeska, założycielka zgromadzenia prezentek.

"Kiedy zakładała w Krakowie w swoim domu przy ul. Szpitalnej 18 szkołę dla dziewcząt, zdawała sobie sprawę z tego, jak ważne i angażujące jest wychowanie młodego człowieka" - wyjaśnia s. Katarzyna tłumacząc, że dziś świadome tego są także jej duchowe córki, które kontynuują misję nauczania i wychowania młodzieży. "Praca z młodym człowiekiem jest piękna. Jest wielkim wyzwaniem. Dlatego pragniemy otoczyć opieką duchową - modlitwą tych, którzy do tej misji się przygotowują" - mówi s. Katarzyna.

Osoby, które chcą zostać objęte taką formą duchowego wsparcia wystarczy, że na adres mlodzi.prezentki@gmail.com wyślą swoje imię i nazwisko oraz nazwę i miejsce uczelni. Jeśli będą chciały, mogą poznać imię siostry, która za nich się będzie modliła. Duchową opieką będą otoczeni do momentu zakończenia studiów, czyli obrony pracy magisterskiej.

Siostry o swojej inicjatywie poinformowały na Facebooku tworząc specjalne wydarzenie: www.facebook.com/events/381697321985774/?fref=ts. Przyjęły już pierwsze zgłoszenia od studentów.

Zgromadzenie Panien Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny powstało w XVII wieku w Krakowie. Powszechnie używana jego nazwa "prezentki", wywodzi się od łacińskiego słowa "presentatio" (ofiarowanie). Założycielką zgromadzenia jest bł. Matka Zofia z Maciejowskich Czeska (1584-1650).

Od samego początku siostry prezentki związane są z Krakowem, gdzie powstało zgromadzenie i gdzie prowadzi do dziś swą działalność wychowawczo-pedagogiczną. Zgromadzenie prowadzi licea z internatem oraz gimnazja w Krakowie i Rzeszowie, przedszkola, podejmuje wszelkiego rodzaju prace wśród dzieci i młodzieży (m.in. prowadzi Dom dzieci specjalnej troski, Dom Dziecka, podejmuje katechizację).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Prezentki duchowo zaadoptują studentów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.