Profesor Chazan komentuje decyzję Ratusza

Profesor Chazan komentuje decyzję Ratusza
Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz podczas konferencji prasowej w sprawie wyników kontroli w Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny (fot. PAP/Paweł Supernak)
razem.tv / KAI / pz

- Nie wiem, jakie jest uzasadnienie decyzji, nie miałem możliwości złożenia wyjaśnień. Pracuję na tym stanowisku kilkadziesiąt lat. Najpierw dowiedziały się media, a ja dowiedziałem się z mediów - powiedział prof. Bogdan Chazan.

- Wiem, że Urząd Miasta brał pod uwagę wyniki kontroli przeprowadzonej przez Ministerstwo. Wnioski są nieuporządkowane. Przestrzeganie zasad prawa naturalnego będzie prawdopodobnie przyczyną eliminowania lekarzy i w efekcie ograniczenia dostępu do stanowisk pracy lekarzom wierzącym - podkreślił lekarz.

- To dziecko zostało poczęte przez in vitro. Wiadomo, że takie zapłodnienie wiąże się ze zwiększonym prawdopodobieństwem wystąpienia wad ogólnorozwojowych u dzieci poczętych tą drogą. Media przemilczały tę kwestię - dodał.

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy rozwiązał umowę z dotychczasowym dyrektorem Szpitala Świętej Rodziny przy ul. Madalińskiego prof. Bogdanem Chazanem. Poinformowała o tym prezydent Hanna Gronkiewicz Waltz na konferencji prasowej 9 lipca.

Prezydent Gronkiewicz-Waltz przedstawiła liczący 43 strony raport pokontrolny, z którego wynika, że w postępowaniu z pacjentką, będącą pod opieką jednego z lekarzy Szpitala Świętej Rodziny, dopuszczono się uchybień i błędów, niedostatecznego był też nadzór. Dokumentacja medyczna pacjentki, która zażądała aborcji po stwierdzeniu wady płodu, była niekompletna, zostało też naruszone prawo pacjentki do informacji, gdzie mogłaby dokonać aborcji.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Profesor Chazan komentuje decyzję Ratusza
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.