Promocja ŚDM podobna do EURO 2012

Promocja ŚDM podobna do EURO 2012
(fot. cattias.photos / Foter / CC BY-NC-ND)
KAI / kn

Światowe Dni Młodzieży będą dla Polski jak Euro 2012, a dla Radomia jak pokazy lotnicze Air Show - podkreślili uczestnicy spotkania, które odbyło się w poniedziałek w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Wzięli w nim udział burmistrzowie, starostwie i wójtowie oraz duchowni.

Zdaniem wicemarszałka Mazowsza Leszka Ruszczyka, Światowe Dni Młodzieży mogą być takim samym impulsem jak Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej w 2012. - Osobiście odpowiadałem w tym czasie za bezpieczeństwo na Mazowszu. ŚDM to doskonała okazja do promocji naszych obiektów kultury, naszych gmin. Przygotowujemy materiały promocyjne w pięciu językach. Jako samorządowcy musimy się zatroszczyć o to spotkanie. Na swoje barki musimy wziąć sprawy organizacyjne, ale po to, by pokazać Polskę w świecie - mówił wicemarszałek Ruszczyk.

W ubiegłym tygodniu marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik zaprosił samorządy do przygotowania przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży. - Pobyt młodzieży z całego świata to okazja do promocji kraju i naszego województwa - powiedział marszałek Struzik.

Prezydent Radomia Radosław Witkowski przekonywał, że "Radom jako centrum diecezji z radością przywita uczestników ŚDM". - Radom to piękne miasto z olbrzymim potencjałem, które jest otwarte na młodych ludzi. Chcemy przygotować ofertę dostosowaną do młodych. Działania będą miały charakter integracyjny. ŚDM to olbrzymia promocja miasta, podobnie jak pokazy lotnicze AIR SHOW - powiedział prezydent Radomia.

Z kolei bp Henryk Tomasik poinformował, że zgłaszają się pierwsze grupy zainteresowane pobytem w diecezji radomskiej. Są to młodzi z Węgier, Chorwacji i Włoch. - Czekamy na młodych z całego świata, mamy zgłoszenia z różnych krajów. Spodziewamy się przyjąć ok. 5 tys. osób. Statystycznie 150 mieszkańców naszej diecezji przyjmie jednego gościa. ŚDM to czas wielkiej promocji Polski i zapraszam wszystkich, by włączyli się w to dzieło - zachęcał bp Tomasik.

DEON.PL POLECA

Szczegółowy plan i obszary zaangażowania przedstawił ks. Marek Adamczyk, duszpasterz młodzieży i koordynator ŚDM w diecezji radomskiej. - Dla nas księży, najważniejszy element ŚDM to duchowe przeżycie tego święta. Ale z punktu widzenia społecznego, to promocja danego regionu. To szansa dla nas. Liczę na współpracę z władzami samorządowymi. Mamy 5 dni, kiedy młodzież będzie przebywać w poszczególnych diecezjach - mówił ks. Adamczyk.

Wśród uczestników spotkania był Wojciech Ostrowski burmistrz Sulejowa, gdzie mieści się XII-wieczne opactwo cysterskie wraz z zespołem zamkowym. - Mamy wiele zabytków, bazę turystyczną wzdłuż Pilicy i Jeziora Sulejowskiego oraz piękne lasy. Zapraszamy wszystkich, by przyjechali do nas w ramach ŚDM. Czekamy na każdego młodego człowieka - przekonywał burmistrz Ostrowski.

Ks. Bernard Kasprzycki, dziekan zwoleński poinformował, że zgłosiła się już pierwsza grupa z Włoch, która chce przyjechać do Zwolenia. - Nasze miasto to ziemia rodu Kochanowskich, mamy wiele zabytków związanych z Janem Kochanowskim - informuje ks. Kasprzycki. - Serdecznie zapraszamy wszystkich - dodała burmistrz Bogusława Jaworska. - Jako samorząd włączymy się w przygotowania, by młodzież czuła się u nas dobrze i miała dach nad głową - dodała burmistrz Zwolenia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Promocja ŚDM podobna do EURO 2012
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.