Promocja ŚDM podobna do EURO 2012

Promocja ŚDM podobna do EURO 2012
(fot. cattias.photos / Foter / CC BY-NC-ND)
5 lat temu
KAI / kn

Światowe Dni Młodzieży będą dla Polski jak Euro 2012, a dla Radomia jak pokazy lotnicze Air Show - podkreślili uczestnicy spotkania, które odbyło się w poniedziałek w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Wzięli w nim udział burmistrzowie, starostwie i wójtowie oraz duchowni.

Zdaniem wicemarszałka Mazowsza Leszka Ruszczyka, Światowe Dni Młodzieży mogą być takim samym impulsem jak Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej w 2012. - Osobiście odpowiadałem w tym czasie za bezpieczeństwo na Mazowszu. ŚDM to doskonała okazja do promocji naszych obiektów kultury, naszych gmin. Przygotowujemy materiały promocyjne w pięciu językach. Jako samorządowcy musimy się zatroszczyć o to spotkanie. Na swoje barki musimy wziąć sprawy organizacyjne, ale po to, by pokazać Polskę w świecie - mówił wicemarszałek Ruszczyk.

W ubiegłym tygodniu marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik zaprosił samorządy do przygotowania przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży. - Pobyt młodzieży z całego świata to okazja do promocji kraju i naszego województwa - powiedział marszałek Struzik.

Prezydent Radomia Radosław Witkowski przekonywał, że "Radom jako centrum diecezji z radością przywita uczestników ŚDM". - Radom to piękne miasto z olbrzymim potencjałem, które jest otwarte na młodych ludzi. Chcemy przygotować ofertę dostosowaną do młodych. Działania będą miały charakter integracyjny. ŚDM to olbrzymia promocja miasta, podobnie jak pokazy lotnicze AIR SHOW - powiedział prezydent Radomia.

Z kolei bp Henryk Tomasik poinformował, że zgłaszają się pierwsze grupy zainteresowane pobytem w diecezji radomskiej. Są to młodzi z Węgier, Chorwacji i Włoch. - Czekamy na młodych z całego świata, mamy zgłoszenia z różnych krajów. Spodziewamy się przyjąć ok. 5 tys. osób. Statystycznie 150 mieszkańców naszej diecezji przyjmie jednego gościa. ŚDM to czas wielkiej promocji Polski i zapraszam wszystkich, by włączyli się w to dzieło - zachęcał bp Tomasik.

Szczegółowy plan i obszary zaangażowania przedstawił ks. Marek Adamczyk, duszpasterz młodzieży i koordynator ŚDM w diecezji radomskiej. - Dla nas księży, najważniejszy element ŚDM to duchowe przeżycie tego święta. Ale z punktu widzenia społecznego, to promocja danego regionu. To szansa dla nas. Liczę na współpracę z władzami samorządowymi. Mamy 5 dni, kiedy młodzież będzie przebywać w poszczególnych diecezjach - mówił ks. Adamczyk.

Wśród uczestników spotkania był Wojciech Ostrowski burmistrz Sulejowa, gdzie mieści się XII-wieczne opactwo cysterskie wraz z zespołem zamkowym. - Mamy wiele zabytków, bazę turystyczną wzdłuż Pilicy i Jeziora Sulejowskiego oraz piękne lasy. Zapraszamy wszystkich, by przyjechali do nas w ramach ŚDM. Czekamy na każdego młodego człowieka - przekonywał burmistrz Ostrowski.

Ks. Bernard Kasprzycki, dziekan zwoleński poinformował, że zgłosiła się już pierwsza grupa z Włoch, która chce przyjechać do Zwolenia. - Nasze miasto to ziemia rodu Kochanowskich, mamy wiele zabytków związanych z Janem Kochanowskim - informuje ks. Kasprzycki. - Serdecznie zapraszamy wszystkich - dodała burmistrz Bogusława Jaworska. - Jako samorząd włączymy się w przygotowania, by młodzież czuła się u nas dobrze i miała dach nad głową - dodała burmistrz Zwolenia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Promocja ŚDM podobna do EURO 2012
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Promocja ŚDM podobna do EURO 2012
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.