Propozycja nowego synodu. Ma dotyczyć uchodźców

Propozycja nowego synodu. Ma dotyczyć uchodźców
(fot. PAP / EPA / KOSTAS TSIRONIS)
santegidio.org / ml

- Warto pilnie zwołać ekumeniczny synod europejskich chrześcijan. Kościoły nie mogą być więźniami logiki instytucjonalnej i polityki swoich krajów. Mówimy "nie" budowaniu murów, gościnność jest obowiązkiem -  pisze założyciel Wspólnoty Sant’Egidio w czasopiśmie "Famigila Cristiana".

Andrea Riccardi - podkreślając przesłanie o gościnności wobec tych, którzy pukają do drzwi Europy, jakie niesie zbliżająca się, sobotnia wizyta papieża Franciszka, patriarchy Konstatnynopola i arcybiskupa Aten na wyspie Lesbos - w artykule w czasopiśmie "Famiglia Cristiana" zaproponował zorganizowanie ekumenicznego synodu europejskich chrześcijan dotyczącego problemu uchodźców: "Kościoły europejskie nie mogą pozostać więźniami logiki instytucjonalnej i polityki swoich krajów, bez wizji przyszłości. Zastanawiam się, czy nie nadszedł czas na zwołanie europejskich chrześcijan na ekumeniczny synod, który zmierzyłby się z wielkim problemem uchodźców i Europy". 
Dla Riccardiego, który wspomina słowa papieża Franciszka sprzeciwiające się "murom", gościnność wobec migrantów "jest obowiązkiem", ale również "darem" dla Europy znajdującej się w poważnym kryzysie demograficznym.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Propozycja nowego synodu. Ma dotyczyć uchodźców
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.