"Prosimy - pomóżcie i módlcie się za Filipiny!"

"Prosimy - pomóżcie i módlcie się za Filipiny!"
(fot. PHILIPPINES SUPER TYPHOON HAIYAN)
6 lat temu
KAI / slo

Ogrom tragedii znacznie przerasta nasze ograniczone środki, dlatego chcemy zaapelować do waszych dobrych serc o modlitwę i wsparcie finansowe - napisał w liście otwartym do wiernych Kościoła katolickiego w Polsce ks. Anton Pascual, dyrektor wykonawczy Caritas Manila na Filipinach.

Poinformował w nim m.in. o rozmiarach zniszczeń, jakie spowodował w tym kraju tajfun Haiyan. Dotknął on prawie 8 milionów mieszkańców, niszcząc 188 225 domów, pozbawiając dachu nad głową 530704 osób. Dotychczas potwierdzono śmierć 2344 osób w 10 diecezjach Kościoła katolickiego na Filipinach.

Oto pełny tekst tego dokumentu:

List otwarty do wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce

Do naszych braci i sióstr w Polsce!

Gorące pozdrowienia w pokoju, nadziei i miłości!

Jak już słyszeliście, centralna część Filipin została bardzo mocno zdewastowana przez tajfun Haiyan, który dotknął prawie 8 milionów mieszkańców, niszcząc 188 225 domów, pozbawiając dachu nad głową 530704 osób i jak dotąd potwierdzono 2344 ofiary śmiertelne w 10 diecezjach Kościoła katolickiego na terenie naszego kraju. Sytuacja jest naprawdę bardzo przygnębiającą, lecz mimo wszystko z wiarą i nadzieją chcemy patrzeć w przyszłość.

CARITAS Manila (główna kościelna, pozarządowa organizacja niosąca wszechstronną pomoc) do tej pory wydała ponad 15 milionów pesos (ok. 350 tys. USD) w gotówce i rozdając 25 tysięcy paczek żywnościowych, środków pierwszej pomocy oraz środków higienicznych. Ale ogrom tragedii znacznie przerasta nasze ograniczone środki, dlatego chcemy zaapelować do waszych dobrych serc o modlitwę i wsparcie finansowe. Cały czas potrzebujemy środków na zakup jedzenia i wody; potrzebne są również środki medyczne, namioty (jako tymczasowe schronienie), koce, środki higieniczne; wszystko to jest konieczne, jeśli chcemy stawić czoła wyzwaniu, jakie postawiła przed nami klęska żywiołowa.

W wierze, jako wspólnota uczniów, mamy nadzieję na waszą życzliwą pomoc. "Większa radość jest w dawaniu aniżeli braniu" (Dz 20, 35). I w takiej hojności ducha modlimy się, żeby Ojciec Niebieski odpłacił stokrotnie za waszą życzliwość.

Prosimy - módlcie się za Filipiny! Niech Was Bóg błogosławi!

Z poważaniem

Ks. Anton Pascual,

Dyrektor Wykonawczy, CARITAS Manila

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Prosimy - pomóżcie i módlcie się za Filipiny!"
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

"Prosimy - pomóżcie i módlcie się za Filipiny!"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.