Prymas Polski prosi o modlitwę za Białoruś

Prymas Polski prosi o modlitwę za Białoruś
(fot. episkopat.pl)
8 miesięcy temu
KAI / ml

Prymas Polski abp Wojciech Polak w specjalnym komunikacie przesłanym do parafii archidiecezji gnieźnieńskiej prosi, aby w niedzielę 23 sierpnia podjąć szczególną modlitwę w intencji Białorusi i Białorusinów - „naszych sióstr i braci”.

Poniżej pełna treść komunikatu Prymasa Polski:

Wielu z nas w ostatnich dniach z uwagą śledzi wydarzenia na Białorusi. Papież Franciszek ubiegłej niedzieli w czasie modlitwy Anioł Pański podkreślał: „Moja myśl biegnie także ku umiłowanej Białorusi. Uważnie śledzę powyborczą sytuację w tym kraju i apeluję o dialog, odrzucenie przemocy, a także poszanowanie sprawiedliwości i prawa. Zawierzam wszystkich Białorusinów opiece Matki Bożej, Królowej Pokoju”.

Przyłączając się do tego papieskiego wezwania proszę, aby w niedzielę 23 sierpnia we wszystkich kościołach i kaplicach archidiecezji gnieźnieńskiej w modlitwie powszechnej uwzględnić intencję o pokój i pomyślność dla Białorusi. Jednocześnie proszę, aby w codziennej, zarówno indywidualnej, jak i wspólnotowej modlitwie, pamiętać o naszych Siostrach i Braciach na Białorusi.

Abp Wojciech Polak

Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński

Prymas Polski

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Prymas Polski prosi o modlitwę za Białoruś
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.