Prysznice dla bezdomnych przy placu św. Piotra

Prysznice dla bezdomnych przy placu św. Piotra
(fot. xopherlance/flickr.com/CC)
KAI / psd

W poniedziałek, 17 listopada rozpoczną się prace nad przebudową toalet dla pielgrzymów po prawej stronie kolumnady Berniniego. W ich ramach zaplanowano przygotowanie pryszniców dla bezdomnych, którzy często koczują w pobliżu Watykanu.

Jak pisze na łamach dziennika "La Stampa" Andrea Tornielli umożliwienie osobom bezdomnym skorzystania z pryszniców i zmiany odzieży to jedna z inicjatyw papieskiego jałmużnika, abp Konrada Krajewskiego. Bowiem w Wiecznym Mieście nie ma wielkich problemów ze zdobyciem pożywienia. Znacznie trudniej bezdomnym przebrać się i skorzystać z pryszniców.

Abp Krajewski już odwiedził wiele rzymskich parafii, na terenie których przebywają kloszardzi pochodzący z całej Europy i zachęcił tamtejszych duszpasterzy do wybudowania pryszniców dla bezdomnych z funduszów, jakie przekazał do jego dyspozycji Ojciec Święty. Tornielli dodaje, że dzieło to wspierają liczni dobroczyńcy, jak znany niewidomy śpiewak Andrea Bocelli czy jeden z senatorów z północy Włoch, który opłacił koszty prac związanych z budową pryszniców. Dzięki tym inicjatywom osoby bezdomne będą mniej narażone na choroby związane z brakiem higieny.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Prysznice dla bezdomnych przy placu św. Piotra
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.