Przed 50 laty obaj ukoronowali cudowny obraz

Przed 50 laty obaj ukoronowali cudowny obraz
(fot. Gaj777 / fotopolska.eu / Wikimedia Commons)
KAI / slo

50 lat temu w Rychwałdzie k. Żywca Prymas Polski kard. Stefan Wyszyński i metropolita krakowski abp Karol Wojtyła ukoronowali obraz Matki Bożej, który od czterech wieków na tym miejscu odbiera cześć od beskidzkich górali.

W niedzielę 19 lipca odbędą się uroczystości jubileuszowe. Eucharystii o godz. 15.00 przewodniczyć będzie Prymas Polski abp. Wojciech Polak.

Do udziału w tym wydarzeniu zachęcił swoich diecezjan biskup bielsko-żywiecki Roman Pindel. Zachęcił również duchownych do zorganizowania pielgrzymek autokarowych, "by jak najwięcej osób mogło wziąć udział w tym historycznym wydarzeniu".

Bp Pindel przypomniał, że szczególny rozwój kultu Matki Bożej w Rychwałdzie nastąpił w latach 1655-1657. - Od tego czasu rychwałdzkie sanktuarium zasłynęło wieloma łaskami, których świadectwem jest kilkanaście ksiąg zawierających podziękowania i prośby, przechowywanych w miejscowym archiwum - napisał w komunikacie.

DEON.PL POLECA

- Na przestrzeni wieków Rychwałd stał się miejscem licznych nawróceń. Odnowienie serc dokonującej się pod matczynym okiem Maryi służy dziś działający tu dom rekolekcyjny i dynamicznie rozwijające się duszpasterstwo w duchu nowej ewangelizacji - dodał bp Pindel.

Biskup bielsko-żywiecki przy tej okazji podziękował kustoszom sanktuarium w Rychwałdzie - Franciszkanom - za "troskliwą opiekę nad tym miejscem i podejmowane w nim owocne inicjatywy duszpasterskie".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Przed 50 laty obaj ukoronowali cudowny obraz
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.