Przewodniczący Rady KEP ds. Misji prosi o wsparcie dla misjonarek i misjonarzy

Przewodniczący Rady KEP ds. Misji prosi o wsparcie dla misjonarek i misjonarzy
(fot. youtube.com)
1 rok temu
KAI / jb

Ponad 5 mld ludzi nie zna Chrystusa i nie doświadczyło radości płynącej z wiary – podkreśla w przesłanym KAI Komunikacie bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

6 stycznia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, obchodzony jest Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Z tej okazji bp Mazur apeluje o modlitwę i wsparcie materialne dla misjonarek i misjonarzy.

Najbliższy dzień poświęcony misjom przebiegać będzie pod hasłem „Eucharystia źródłem misji”, co jest nawiązaniem do tematu trzyletniego programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce - „Eucharystia daje życie”.

Podkreślając, że ponad 5 miliardów ludzi nie zna Chrystusa i nie doświadczyło radości płynącej z wiary bp Mazur zwraca uwagę, że za niesienie im Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie, zwłaszcza przez modlitwę, odpowiedzialni są wszyscy ochrzczeni.

Biskup przypomniał, że w Uroczystość Objawienia Pańskiego, kiedy przypada Dzień Modlitw i Pomocy Misjom, najmłodsi na całym świecie, skupieni w Papieskim Dziele Misyjnym Dzieci, połączą się w modlitwie i kolędowaniu i będą prosić o datek dla dzieci z Amazonii.

Obecnie na misjach pracuje 1903 misjonarzy z Polski. Kapłani diecezjalni, osoby konsekrowane i wierni świeccy posługują w 98 krajach – w Afryce, Ameryce Południowej i Środkowej, Azji, w Oceanii i na Alasce.

Bp Mazur zwraca uwagę, że misjonarze nie tylko zajmują się nauczaniem wiary i formowaniem wspólnot, ale także pełnią dzieła miłosierdzia. Ta pomoc wymaga jednak wsparcia modlitewnego i finansowego.

Zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski ofiary zbierane w polskich kościołach 6 stycznia zasilą Krajowy Fundusz Misyjny. Z tego Funduszu, wyjaśnia bp Mazur, utrzymywane jest Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, przygotowujące przyszłych misjonarzy. W tym roku do posłania misyjnego przygotowuje się 11 osób – 8 z nich to kapłani diecezjalni, 2 to siostry zakonne i jest 1 osoba świecka.

„Niech Chrystus dzięki posłudze misyjnej Kościoła dotrze do serc i umysłów tych wszystkich, którzy Go jeszcze nie znają. Niech Bóg napełnia swym błogosławieństwem i radością wszystkich dobrodziejów misji” – pisze na zakończenie bp Jerzy Mazur.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Przewodniczący Rady KEP ds. Misji prosi o wsparcie dla misjonarek i misjonarzy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.