"Przewodnik Katolicki" ma nowego redaktora naczelnego

"Przewodnik Katolicki" ma nowego redaktora naczelnego
(fot. youtube.com)
KAI / jb

Ksiądz Wojciech Nowicki zostanie nowym redaktorem naczelnym „Przewodnika Katolickiego”. Zastąpi na tym stanowisku ks. dr. Mirosława Tykfera, który pełnił tę funkcję od 2014 r.

Informację o zmianach personalnych podjętych przez abp. Stanisława Gądeckiego opublikowano na stronie internetowej archidiecezji poznańskiej.

Ks. Mirosław Tykfer został mianowany od 1 sierpnia br. proboszczem parafii pw. św. Jana XXIII w Komornikach k. Poznania.

Ks. Wojciech Nowicki jest redaktorem naczelnym Radia Emaus, diecezjalnej rozgłośni archidiecezji poznańskiej. Ukończył studia dziennikarskie oraz studia teologiczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

DEON.PL POLECA

„Przewodnik Katolicki” to najstarszy w Polsce tygodnik o tematyce religijno-społecznej. Pierwszy numer czasopisma ukazał się w Poznaniu w styczniu 1895 roku, a jego długoletnim redaktorem naczelnym był ks. Józef Kłos, wybitny kapłan-społecznik.

Źródło: KAI / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Alfred Wierzbicki, Karol Kleczka

Wiara, która nie boi się Innego

Czy Kościół może być wspólnotą, która nikogo nie wyklucza? Czy chrześcijanin zawsze powinien stawać po stronie atakowanego, bez względu na jego poglądy? Co najbardziej szkodzi wiarygodności Kościoła? 

Ksiądz...

Skomentuj artykuł

"Przewodnik Katolicki" ma nowego redaktora naczelnego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.