"Przez chrzest staliśmy się dziećmi jednego Ojca"

"Przez chrzest staliśmy się dziećmi jednego Ojca"
(fot. Ryszard Hołubowicz [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons)
4 lata temu
KAI / psd

Metropolita lubelski abp Stanisław Budzik w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan przypomniał, że najważniejszym i jednoczącym wszystkich chrześcijan sakramentem jest chrzest, przez który "staliśmy się dziećmi jednego Ojca w niebie".

Odnosząc się do hasła tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan ("Wezwani, by ogłaszać wielkie dzieła Pana"), abp Budzik zaznaczył, że tej jedności trzeba upatrywać właśnie w sakramencie chrztu świętego. - To jest pierwszy i najważniejszy sakrament, który łączy nas i naszych braci. My nawzajem uznajemy ważność sakramentu chrztu, bez względu na to, w którym wyznaniu ten sakrament się dokonał. To zawsze Chrystus chrzci - podkreślił w rozmowie z KAI metropolita lubelski.

To przypomnienie jest jego zdaniem szczególnie ważne w trwającym jubileuszu 1050. rocznicy chrztu Polski. - Przez chrzest staliśmy się dziećmi jednego Ojca w niebie. Zostaliśmy powołani do tego, aby dawać świadectwo o naszej wierze - dodał arcybiskup.

Podkreślił, że to nie jest jedyny czas, w którym w archidiecezji lubelskiej pielęgnuje się ekumenizm. - Cieszymy się, że u nas w Lublinie ten ekumenizm rozwija się także w ciągu roku. Bardzo często się spotykamy przy różnych innych okazjach, odwiedzamy się wzajemnie, mamy różne inne formy modlitwy, jak wielkopiątkowa ekumeniczna droga krzyżowa po ulicach starego miasta - powiedział KAI abp Budzik.

Metropolita lubelski w pierwszy dzień Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w parafii św. Rodziny w Lublinie przewodniczył Eucharystii inaugurującej obchody tego czasu. Okolicznościową homilię wygłosił prawosławny abp Abel.

W najbliższych dniach abp Budzik weźmie udział w wielu innych spotkaniach ekumenicznych. W piątkowe południe 22 stycznia będzie przewodniczył uroczystej Eucharystii w kościele akademickim Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Przez chrzest staliśmy się dziećmi jednego Ojca"
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

"Przez chrzest staliśmy się dziećmi jednego Ojca"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.