Przyjaciele Jezusa już ewangelizują na Pol'and'Rock Festiwal

Przyjaciele Jezusa już ewangelizują na Pol'and'Rock Festiwal
(fot. PAP/Lech Muszyński)
KAI / kk

Około 200 ewangelizatorów z całej Polski przyjechało do Kostrzyna nad Odrą, aby głosić innym ludziom Dobrą Nowinę o zbawieniu. Na początek wszystkich pobłogosławił bp Tadeusz Lityński. Inicjatywa ewangelizacyjna "Przyjaciele Jezusa" to kontynuacja "Przystanku Jezus".

Ewangelizatorzy mieszkają na polu namiotowym w sąsiedztwie Pol'and'Rock Festival. - Inicjatywa "Przyjaciele Jezusa" to próba odpowiedzi na pragnienie Boga, aby dotrzeć z Dobrą Nowiną o zbawieniu do każdego człowieka. Dlatego tu jesteśmy chcemy powiedzieć o wielkiej miłości Boga innym ludziom - wyjaśnia ks. Tomasz Matyaszczyk.

- Przyjechało około 20 księży, kilkanaście osób zakonnych, kilku kleryków i wiele osób świeckich. Razem jest około 200 osób z całej Polski, z różnych grup i wspólnot. Mamy scenę, na której nie zabraknie modlitwy, koncertów i uwielbienia, ale przede wszystkim zależy nam na indywidualnym kontakcie z człowiekiem - dodaje.

Przed wyruszeniem na pole Pol'and'Rock Festival z ewangelizatorami spotkał się bp Tadeusz Lityński. - "Chrystus żyje, On jest naszą nadzieją, jest najpiękniejszą młodością tego świata". Te słowa papieża Franciszka z adhortacji "Christus vivit" niech szczególnie nam towarzyszą - powiedział biskup zielonogórsko-gorzowski ze sceny "Przyjaciół Jezusa".

- Wszystko, czego Chrystus dotknie, jak napisał papież, staje się młode, staje się piękne, nowe i jest napełnione życiem. Myślę, że to, co się dzieje również w Kostrzynie, Wasza misja, Wasza rola, Wasze zadanie, to jest to, żeby napełniać życiem. Temu służy nasza modlitwa indywidualna i wspólna, ale temu też służy nasze spotkanie z drugim człowiekiem - dodał.

Inicjatywa potrwa do 3 sierpnia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Przyjaciele Jezusa już ewangelizują na Pol'and'Rock Festiwal
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.