"Przypadkowe spotkania bywają bardzo pożyteczne"

"Przypadkowe spotkania bywają bardzo pożyteczne"
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / ml

Dzięki Bogu, że dojdzie do tego wydarzenia, które - mam nadzieję - okaże się bardzo pożyteczne. Nieraz zdarza się, że takie niespodziewane, "przypadkowe" spotkania są bardzo owocne.

W ten sposób rosyjski historyk i politolog prof. Andriej Zubow skomentował w rozmowie z KAI zapowiedź spotkania patriarchy moskiewskiego i całej Rusi Cyryla z papieżem Franciszkiem 12 lutego w Hawanie.
Zastrzegając się, że nie widział jeszcze tekstu wspólnego komunikatu Stolicy Apostolskiej i Patriarchatu Moskiewskiego o tym wydarzeniu, profesor wyraził radość, że do niego dojdzie. Jego zdaniem, "wszelkie kontakty patriarchy i papieża mogą być jedynie pożyteczne". - Ma to szczególne znaczenie w obliczu decyzji o przeprowadzeniu na Krecie Soboru Wszechprawosławnego na Krecie - podkreślił rozmówca KAI, dodając: - I dzięki Bogu, że dojdzie do tego spotkania.
- Takie zupełnie niespodziewane, niemal przypadkowe spotkania, jak w tym wypadku: na lotnisku, «po drodze», bywają nieraz bardzo pożyteczne i owocne - zakończył swą krótką wypowiedź prof. Zubow.
5 lutego Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej ogłosiło komunikat, iż 12 bm. na hawańskim lotnisku międzynarodowym im. José Martiego spotkają się papież Franciszek i patriarcha Cyryl. Nastąpi to w drodze do Meksyku, dokąd Ojciec Święty uda się z wizytą oficjalną, podczas gdy zwierzchnik Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego będzie w tym czasie przebywał z wizytą na wyspie. Na zakończenie rozmów obu zwierzchników religijnych zostanie ogłoszona wspólna deklaracja.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Przypadkowe spotkania bywają bardzo pożyteczne"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.