Rabin Skórka na 84. urodziny papieża: stał się wzorem pokory

Rabin Skórka na 84. urodziny papieża: stał się wzorem pokory
(fot. Michał Lewandowski)
6 miesięcy temu
KAI / df

Stał się wzorem pokory, która jest niezbędna do sprawowania prawdziwego przywództwa – tak o swoim przyjacielu papieżu Franciszku w 84. rocznicę jego urodzin mówi w rozmowie z KAI rabin Abraham Skórka z Argentyny.

Publikujemy wypowiedź rabina Skórki:

W ósmym roku pontyfikatu papież Franciszek kończy 84 lata. Droga życia doprowadziła go do głębokiego osobistego zaangażowania się w solidarność ze wszystkimi ludźmi na świecie, a zwłaszcza z tymi, którzy cierpią, płaczą lub są marginalizowani czy wykluczeni. Nieustannie zachęca do szczerego dialogu z całą ludzkością, okazując głęboki szacunek dla różnych kultur i wierzeń.

Z odwagą zmierzył się z wieloma wyzwaniami, przed którymi stoi dziś jego Kościół. Stał się wzorem pokory, która jest niezbędna do sprawowania prawdziwego przywództwa. Swoje doświadczenia z osiągnięć i błędów wnosi do swojej pracy w imieniu tych, którzy codziennie zmagają się z naszą złożoną i czasami obojętną rzeczywistością, szczególnie w dzisiejszym świecie nękanym przez pandemię COVID-19.

Kiedy przesłałem mojemu drogiemu Przyjacielowi pozdrowienia z okazji jego urodzin, napisałem: „Pragnę złożyć Ci najlepsze życzenia z okazji urodzin, aby - jak jest napisane w Księdze Przysłów 9,11: «Bo dzięki mnie rozmnożą się twoje dni i przedłużą się lata twojego życia», do czego z głębi duszy i serca dodaję: w których możesz nadal przekształcać Kościół i nadal nieść inspirujące przesłanie światu”. I niech Wszechmogący spełni tę modlitwę!

*

Rabin podkreślił, że do swych myśli i refleksji o papieżu Franciszku nie może dodać więcej nic ponad to, co już raz mówił w wywiadzie dla KAI z 2016 roku: LINK

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek
10,00 zł

Fratelli Tutti to tytuł, który Papież postanowił nadać swojej nowej encyklice poświęconej, jak czytamy w podtytule, „braterstwu” i „przyjaźni społecznej”. Oryginalny tytuł również w języku polskim pozostanie właśnie taki, a zatem nieprzetłumaczony – tak jak...

Skomentuj artykuł

Rabin Skórka na 84. urodziny papieża: stał się wzorem pokory
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.