Rada Kościołów Egiptu zachęca do jedności i dialogu z muzułmanami

Rada Kościołów Egiptu zachęca do jedności i dialogu z muzułmanami
(fot. shutterstock.com)
2 lata temu
KAI / jp

Pod przewodnictwem patriarchy koptyjskiego Tawadrosa II odbyło się szóste spotkanie Rady Kościołów Egiptu zrzeszającej wspólnoty chrześcijańskie obecne w tym kraju. Instytucja została powołana do życia w 2013 r.

Celem jej działalności jest promocja dialogu międzyreligijnego oraz szerszej obecności chrześcijańskiej w polityce i społeczeństwie.

>> Nasi bracia muzułmanie

Rada Kościołów utrzymuje jedność w działalności duszpasterskiej oraz w spotkaniu z muzułmańską większością i rządem. Ważne jest, aby chrześcijanie mówili jednym głosem i działali wspólnie. Spotkanie rady odbywało się pod hasłem: "Oby wszyscy stanowili jedno".

Odpowiedzialni za Kościoły chrześcijańskie z uznaniem wypowiedzieli się o wysiłkach prezydenta al-Sisi w umacnianiu zasad równości, obywatelskości oraz współistnienia. Wskazali w tym kontekście na otwarcie meczetu oraz katedry Narodzenia Pańskiego. Doceniają również pozytywny wysiłek w walce z terroryzmem oraz działania na rzecz stabilizacji i bezpieczeństwa, jak również wzrost poziomu życia społecznego i ekonomicznego.

Rada wspiera również pokój społeczny oraz wzywa do konstruktywnego dialogu w klimacie tolerancji. Zachęca chrześcijan, aby uczestniczyli aktywnie w budowaniu wraz z muzułmanami nowoczesnego państwa oraz rozsiewali ducha tolerancji, miłości i jedności.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rada Kościołów Egiptu zachęca do jedności i dialogu z muzułmanami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.