Radio Watykańskie na falach Radia Płock

Radio Watykańskie na falach Radia Płock
Logo Katolickiego Radia Płock (fot. radiokrp.pl)
KAI / mh

Informacji przygotowywanych przez Radio Watykańskie można już wysłuchać w Katolickim Radio Płock - jednej z dwóch katolickich rozgłośni w diecezji płockiej. Wierni z Płocka i okolic mają możliwość śledzenia aktualnych serwisów informacyjnych z Watykanu.

Jak informuje ks. Tomasz Markowicz, dyrektor ds. programowych w Katolickim Radio Płock, we wrześniu ub. roku rozpoczęto rozmowy o możliwości nadawania audycji Radia Watykańskiego na falach KRP 104,3 FM. Dzięki podpisanej umowie codziennie o godz. 18.30 nadawany jest 15-minutowy serwis informacyjny. Od marca transmitowane będą także audycje RV.

"Cieszymy się, że udało nam się zrealizować ten cel w Roku Wiary. Serwis watykański o godz. 18.30 jest nadawany przed innymi, głównymi serwisami informacyjnymi, zwłaszcza w kanałach telewizyjnych. Nie koliduje z popularnymi serialami czy innymi produkcjami. Wierzę, że nasi słuchacze chętnie będą słuchać codziennych informacji z serca Kościoła na falach naszego radia" - mówi ks. Markowicz.

Informacji z Watykanu można także słuchać w Internecie: www.radiokrp.pl

Do emisji serwisów informacyjnych i audycji RV przygotowuje się także Katolickie Radio Ciechanów - druga z rozgłośni w diecezji płockiej.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Radio Watykańskie na falach Radia Płock
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.