Radio Watykańskie na falach Radia Płock

Radio Watykańskie na falach Radia Płock
Logo Katolickiego Radia Płock (fot. radiokrp.pl)
KAI / mh

Informacji przygotowywanych przez Radio Watykańskie można już wysłuchać w Katolickim Radio Płock - jednej z dwóch katolickich rozgłośni w diecezji płockiej. Wierni z Płocka i okolic mają możliwość śledzenia aktualnych serwisów informacyjnych z Watykanu.

Jak informuje ks. Tomasz Markowicz, dyrektor ds. programowych w Katolickim Radio Płock, we wrześniu ub. roku rozpoczęto rozmowy o możliwości nadawania audycji Radia Watykańskiego na falach KRP 104,3 FM. Dzięki podpisanej umowie codziennie o godz. 18.30 nadawany jest 15-minutowy serwis informacyjny. Od marca transmitowane będą także audycje RV.

"Cieszymy się, że udało nam się zrealizować ten cel w Roku Wiary. Serwis watykański o godz. 18.30 jest nadawany przed innymi, głównymi serwisami informacyjnymi, zwłaszcza w kanałach telewizyjnych. Nie koliduje z popularnymi serialami czy innymi produkcjami. Wierzę, że nasi słuchacze chętnie będą słuchać codziennych informacji z serca Kościoła na falach naszego radia" - mówi ks. Markowicz.

Informacji z Watykanu można także słuchać w Internecie: www.radiokrp.pl

Do emisji serwisów informacyjnych i audycji RV przygotowuje się także Katolickie Radio Ciechanów - druga z rozgłośni w diecezji płockiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Radio Watykańskie na falach Radia Płock
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.