Radio Watykańskie: nowocześniejsza transmisja

Radio Watykańskie: nowocześniejsza transmisja
(fot. dylan Snow / flickr.com / CC BY-NC 2.0)
KAI / Radio Watykańskie / wm

Od 1 lipca Radio Watykańskie nie będzie już nadawało na falach krótkich i średnich na większą część Europy oraz do Ameryk.

Informując o tym papieska rozgłośnia zaznacza, że rozpoczyna się obecnie nowy okres jej dziejów, przechodząc do nowych strategii przekazu. Nie oznacza to zaniku transmisji, ale wprowadzenie nowych technik przekazu - za pomocą satelity czy też internetu. Wchodząc na stronę www.radiovaticana.va można ściągnąć w dowolnym punkcie świata wybrany program. Ograniczenie transmisji radiowej dotyczyć będzie niemal połowy czasu emisji. Nadal na falach krótkich i średnich nadawane będą audycje do Afryki, na Bliski Wschód i do Azji oraz krajów ubogich, czy przeżywających trudności. Jednocześnie przypomniano, że transmisje międzynarodowe (realizowane w ponad czterdziestu językach i emitowane do 80 krajów świata) miały ogromne znaczenie w dziejach najnowszych Kościoła, zwłaszcza w Europie, wspierając narody podczas wojen i totalitarnego ucisku.

Radio Watykańskie rozpoczęło swe emisje 12 lutego 1931 r., zaś sekcja polska zaczęła istnieć 24 listopada 1938 r. Obecnie na jej czele stoi ks. Tadeusz Cieślak S.J. Jej dziennik retransmituje m. in. I program Polskiego Radia, zaś audycję wieczorną także szereg rozgłośni katolickich.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Radio Watykańskie: nowocześniejsza transmisja
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.