Redemptoryści obchodzą święto patronalne

Logo źródła: Radio Watykańskie M. Raczkiewicz CSsR / Radio Watykańskie / slo

Hiszpańscy redemptoryści obchodzą swoje święto patronalne. W trzecią niedzielę lipca przypada uroczystość Najświętszego Odkupiciela, po łacinie Redemptor i stąd pochodzi właśnie polska nazwa zgromadzenia.

Główne uroczystości odbyły się w miejscowości El Espino koło Burgos. W średniowiecznym, pobenedyktyńskim klasztorze rozpoczęła się 15 lipca, już po raz 30., Misja Młodych, w której udział bierze młodzież z całego kraju.

Przez najbliższy tydzień odbędzie się szereg spotkań poświęconych wierze oraz nowej ewangelizacji. - Być misjonarzem to być posłanym... Jako posłani przez miłość jesteśmy wezwani do tego, by wcielać Bożą miłość w naszym życiu, w naszych słowach i konkretnych działaniach - napisał w okolicznościowym liście ks. Michael Brehl, przełożony generalny redemptorystów.

Hiszpańscy redemptoryści mają dzisiaj kolejny powód do świętowania: po 85. latach obecności w krajach Ameryki Środkowej została erygowana w Gwatemali nowa Prowincja Ameryki Środkowej. Obejmuje ona takie kraje jak Kostaryka, Nikaragua, Panama, Salwador, Honduras i Gwatemala.M. Raczkiewicz CSsR, Madryt

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Redemptoryści obchodzą święto patronalne
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.