Rekolekcje: Co daje nam św. Ignacy Loyola?

Rekolekcje: Co daje nam św. Ignacy Loyola?
(fot. jezuici.pl)
jezuici.pl / mm

Odwołując się do "Ćwiczeń duchowych" św. Ignacego Loyoli oraz własnego doświadczenia osobistego i duszpasterskiego o. Józef Augustyn SJ opowie o zasadniczych rysach duchowości ignacjańskiej oraz spróbuje wyjaśnić fenomen coraz większej popularności "Rekolekcji ignacjańskich".

Jezuici, a także osoby zaangażowane w rozmaite ignacjańskie dzieła, odwołują się często do "naszego sposobu postępowania". Jest to niełatwy do zdefiniowania zbiór postaw, zwyczajów i wartości, który nadaje ignacjańskiemu dziełu charakterystyczny rys.

Ignacy Loyola, założyciel jezuitów, poświęcił wiele uwagi "naszemu sposobowi postępowania", kiedy opracowywał podstawowe dokumenty Towarzystwa Jezusowego.

Był jednak bardziej zainteresowany całościowym podejściem do osoby niż formułowaniem reguł. Nie wyłożył jezuickiego sposobu życia w detalach, lecz cenił pewien sposób myślenia, modlitwy i zachowania.

DEON.PL POLECA

Jeżeli chcesz dowiedzieć się co miał na myśli św. Ignacy pisząc o: modlitwie kontemplatywnej, rozeznaniu duchowym, dynamicznym zaangażowaniu w służbę bliźnim, wdzięczności, współpracy z innymi, a także co znaczy MAGIS - to zapraszamy na spotkanie.

Spotkanie poprowadzi o. Józef Augustyn SJ rekolekcjonista, kierownik duchowy, redaktor naczelny "Życia Duchowego" (od 2001), redaktor naczelny "Pastores" (1998-2002), animator rekolekcji ignacjańskich, autor wielu książek z zakresu życia duchowego i pedagogiki chrześcijańskiej. Opublikował około czterdziestu pięciu książek oraz ponad dwieście artykułów z zakresu psychologii i duchowości.

Najważniejsze tematy podejmowane w jego pracach to: szkoła modlitwy, wprowadzenie w życie sakramentalne, rozeznanie duchowe, wychowanie do życia w rodzinie, problematyka młodzieży, wychowanie do celibatu.

Spotkanie odbędzie się 18.10.2013 r. o godzinie 18:30 na 1 Piętrze, które jest częścią Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie.

Piątkowe spotkanie jest elementem cyklu Duchowość na 1 Piętrze.

Wydarzenie na Facebook’u: [TUTAJ]
Więcej [TUTAJ]

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rekolekcje: Co daje nam św. Ignacy Loyola?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.