Papież Franciszek ponownie wśród jezuitów

Zobacz galerię
Papież Franciszek ponownie wśród jezuitów
(fot. sjweb.info)
KAI / slo

Podobnie jak przed rokiem, w liturgiczne wspomnienie św. Ignacego Loyoli papież Franciszek złożył wizytę swoim zakonnym współbraciom. Tym razem jednak nie celebrował z nimi Mszy, którą tego dnia jezuici tradycyjnie sprawują w rzymskim kościele Imienia Jezus, ale przyszedł na obiad do ich kurii generalnej nieopodal Watykanu.

W spotkaniu, poza wspólnotą domu generalnego, wzięła udział grupa młodych jezuitów z Europy rozpoczynających w Rzymie kurs formacyjny, a także rodzina o. Paolo Dall’Oglio, misjonarza porwanego przed rokiem w Syrii.

Warto dodać, że Towarzystwo Jezusowe przygotowuje się do obchodów 200-lecia wskrzeszenia zakonu. Dokonał tego 7 sierpnia 1814 r. papież Pius VII po ponad 40-letnim okresie kasaty. Rocznica tego wydarzenia jest dla jezuitów okazją nie tylko do przypomnienia wydarzeń z przeszłości.

Rozpoczęta właśnie specjalna nowenna zachęca do modlitewnej refleksji nad obecną sytuacją zakonu w Kościele, gdy papieżem jest właśnie jezuita, oraz nad wiernością własnemu powołaniu do "służenia Jezusowi pod sztandarem krzyża i Kościołowi, Jego Oblubienicy".

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek ponownie wśród jezuitów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.