Rekordowy transport pomocy humanitarnej dla Afryki

(fot. Tomasz Nogaj)
KAI / pk

Z Poznania wyruszył największy w historii Fundacji Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio", bo ważący 11 ton, transport darów dla Afryki. Polska pomoc humanitarna dotrze do Republiki Centralnej Afryki i Kamerunu.

Największą część transportu - dziewięć ton, stanowi mydło zebrane podczas Akcji "Podaj mydło", która polegała na zbiórce mydła dla podopiecznych polskich misjonarzy, dzięki któremu Afrykańczycy będą mogli przyswoić sobie nawyk mycia rąk, a tym samym unikną wielu chorób.

Kolejne dwie tony to mleko w proszku zakupione dzięki sprzedaży aluminiowych puszek w ramach Akcji "Puszka dla Maluszka". Przeznaczone jest ono dla szpitala i misji w Republice Centralnej Afryki, gdzie polscy misjonarze prowadzą program dożywiania dzieci z najuboższych rodzin.

DEON.PL POLECA

Oprócz mydeł i mleka do Afryki wysłano również wyposażenie gabinetu ginekologicznego, które trafi do szpitala prowadzonego w Republice Środkowej Afryki. Podarowała je lekarka Barbara Wolska, która pracowała trzy lata w Afryce i stąd doskonale zna tamtejsze potrzeby. W transporcie znalazł się również unit stomatologiczny przeznaczony do polskiego gabinetu w Abong-Mbang w Kamerunie. Ostatnimi elementami transportu są plecaki przekazane fundacji przez firmę Herlitz.

W pakowaniu tego ogromnego transportu wolontariuszom fundacji pomogli strażacy z Jednostki Ratunkowo-Gaśniczej nr 4 z Poznania. - Odwiedzili nas oni, kiedy przywieźli dary w ramach Akcji "Podaj mydło". Widząc jak ogromne ilości mydła mamy do spakowania, zaproponowali nam swoją pomoc - wyjaśnia Justyna Janiec-Palczewska, wiceprezes Fundacji "Redemptoris Missio".

Transport z Poznania dotarł do Wrocławia, gdzie dołączy do pomocy przygotowywanej przez Fundację "Serce dla Afryki". Kontener już w środę wyruszy z Wrocławia do Gdyni, a stamtąd statkiem do portu Duala w Kamerunie. Na miejscu misjonarze rozdysponują dary pomiędzy poszczególne misje.

Fundacja Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio" powstała w Poznaniu w 1992 r. Powołano ją w celu stworzenia profesjonalnego zaplecza dla polskich misjonarzy prowadzących działalność medyczną wśród chorych w najuboższych krajach świata. Fundacja organizuje m.in. wysyłanie do pracy na misjach polskich lekarzy i pielęgniarek oraz wysyłkę leków, środków opatrunkowych i sprzętu medycznego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rekordowy transport pomocy humanitarnej dla Afryki
Komentarze (0)
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.