Relikwie Jana Pawła II umocnią wiarę w Meksyku

Relikwie Jana Pawła II umocnią wiarę w Meksyku
(fot. flickr.com / dekr)
PAP/im

Podczas czteromiesięcznej peregrynacji relikwie błogosławionego Jana Pawła II, w tym ampułka z krwią, trafią do ponad 90 diecezji w Meksyku - podała w środę Konferencji Episkopatu Meksyku (CEM). Relikwie mają pomóc dotkniętemu przemocą krajowi w pojednaniu.

Fiolka z krwią papieża Polaka, a także inne relikwie, m.in. biała piuska, szaty papieskie i buty, przylecą do Meksyku 17 sierpnia br. 25 sierpnia zostaną przewiezione do Bazyliki Matki Bożej z Guadalupe. Kilka dni później rozpoczną peregrynację po 91 krajowych diecezjach.

Relikwie odwiedzą m.in. najniebezpieczniejsze meksykańskie miasta. W związku z tym CEM wezwała grupy przestępcze do uszanowania pielgrzymki oraz nieutrudniania wiernym oddawania kultu. "Apelujemy do gangów, by uszanowały relikwie. Niech to zrobią dla papieża, który tak bardzo kochał Meksyk" - powiedział sekretarz generalny CEM Rene Rodriguez.

Celem pielgrzymki jest podkreślenie znaczenia pojednania w kraju, w którym krwawe porachunki między kartelami narkotykowymi pochłaniają coraz więcej ofiar.

- Dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek, konieczne jest wzmocnienie procesu pokoju i współistnienia, w celu budowania bardziej sprawiedliwego i solidarnego kraju - napisali meksykańscy biskupi w liście do watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego. Podkreślili, że relikwie "umocnią wiarę narodu".

Od grudnia 2006 r., czyli od początku ofensywy prezydenta Felipe Calderona przeciw narkobiznesowi, wojna między gangami pochłonęła w Meksyku ponad 41 tys. ofiar.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Relikwie Jana Pawła II umocnią wiarę w Meksyku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.