Rio de Janeiro: krzyż i ikona ŚDM już na miejscu

Rio de Janeiro: krzyż i ikona ŚDM już na miejscu
(fot. EPA/Antonio Lacerda)
7 lat temu
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie

Do Rio de Janeiro dotarły symbole Światowych Dni Młodzieży - krzyż i ikona Matki Bożej. Przez ostatnie dwa lata pielgrzymowały one po wszystkich brazylijskich diecezjach, a także okolicznych krajach. Tylko w Brazylii peregrynacji towarzyszyła modlitwa co najmniej 40 mln młodych ludzi.

Symbole rozpoczynającego się za dwa tygodnie spotkania powitał metropolita Rio de Janeiro, abp Orani João Tempesta. Nawiązując do odkrycia Brazylii przez portugalskich żeglarzy przypomniał o chrześcijańskich początkach kraju. "Brazylia narodziła się pod znakiem krzyża, jej początki wyznacza sprawowanie Eucharystii, a pierwsza nazwa tego kraju brzmi «Terra de Santa Cruz», Ziemia Krzyża Świętego" - przypomniał abp Tempesta.

"Jestem przekonany, że Brazylijczycy przyjmą młodych z całego świata z charakterystyczną dla siebie radością i otwartością. Rio de Janeiro to ogromne miasto, którego mieszkańcy są dumni ze swej wiary, ale które ma także wiele problemów, takich jak chociażby nierówności społeczne i przestępczość - podkreśla gospodarz światowego spotkania młodych. - Nasz Kościół jest jednocześnie świadkiem tego, że z Chrystusem można w sercach młodzieży budować lepszy świat. Młodzi Brazylijczycy z radością i nadzieją czekają na Papieża Franciszka".

Przywitanie symboli Światowego Dnia Młodzieży odbyło się w kościele św. Józefa w dzielnicy Santa Cruz. Stąd rozpoczęły one swą peregrynację do 131 punktów Rio de Janeiro. Nawiedzać będą w ten sposób nie tylko świątynie, ale również szkoły, więzienia, place, dzielnice indiańskie, aż do przyjazdu Papieża.

W międzyczasie do Rio dotarły także relikwie krwi bł. Jana Pawła II. Będą one wystawione na widok publiczny w czasie Światowych Dni Młodzieży.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Rio de Janeiro: krzyż i ikona ŚDM już na miejscu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.