Rosja: Rząd rezygnuje z polityki prorodzinnej

Rosja: Rząd rezygnuje z polityki prorodzinnej
(fot. Panoramas / flickr.com)
Logo źródła: Radio Watykańskie W. Raiter / slo

Kierownictwo Światowego Rosyjskiego Soboru Ludowego skrytykowało planowane przez Ministerstwo Rozwoju Ekonomicznego wycofanie się z programu "Macierzyński Kapitał". Według autorów apelu wydanego przez tę organizację odbije się to negatywnie na demografii Rosji.

Zdaniem działaczy ŚRSL program "Macierzyński Kapitał" wprowadzony w 2006 roku wpłynął na roczne zwiększenie o 25% poziomu urodzeń w Rosji, która znalazła się wśród dziesięciu krajów europejskich o najlepszym wskaźniku urodzeń. W założeniach, program "Macierzyński Kapitał" wspiera bezgotówkowo rodziny, które mogą przeznaczyć dość znaczne środki finansowe z programu na kształcenie dzieci, poprawę warunków mieszkaniowych oraz emeryturę matek. Pogarszający się stan ekonomiczny Rosji zmusza szefów resortów ekonomicznych do poszukiwania oszczędności.

W poprzednich latach populacja społeczeństwa rosyjskiego ulegała drastycznemu spadkowi z powodu trudnych warunków życia i braku perspektyw dla większości młodego pokolenia, a także wzrostu postaw egoistycznych, konsumpcyjnych wśród najbogatszych. Perspektywa demograficzna wskazywała na drastycznych spadek urodzeń wśród tzw. rdzennych Rosjan, a wzrost urodzeń u muzułmanów i innych narodowości, które bardziej konsekwentnie przeżywały zasady swoich religii.

Np. główny mufti Rosji Tałgat Tadżuddin pełną rodziną nazwał, rodzinę z ojcem, matką i przynajmniej z pięciorgiem dzieci. W tej perspektywie Rosja powoli przekształcałaby się z kraju prawosławnego w kraj o innej niż prawosławna większości. Ta tendencja spowodowała wprowadzenie przez państwo rosyjskie restrykcji wobec napływających, zwłaszcza z USA i Europy, pseudonowoczesnych ideologii wpływających na zmniejszenie wzrostu demograficznego oraz wprowadzenie prorodzinnej polityki. Dlatego obecne oszczędnościowe plany resortów ekonomicznych zostały skrytykowane przez Światowy Rosyjski Sobór Ludowy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rosja: Rząd rezygnuje z polityki prorodzinnej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.