Rośnie zainteresowanie św. Franciszkiem

Rośnie zainteresowanie św. Franciszkiem
Św. Franciszek z Asyżu (1181-1226) (źr. franciszkanie.net)
5 lat temu
KAI / pk

Dzięki popularności papieża Franciszka wyraźnie wzrasta zainteresowanie duchowością franciszkańską. Instytut Studiów Franciszkańskich w Krakowie wychodząc naprzeciw tym potrzebom przygotował kolejne edycje Studiów podyplomowych z franciszkanizmu oraz Szkoły duchowości franciszkańskiej.

Studia podyplomowe z franciszkanizmu rozpoczynają się w październiku i trwają dwa lata. Wykłady odbywają się w soboty. Zaś Szkoła duchowości franciszkańskiej rozpoczyna się w listopadzie i trwa tylko rok. Wykłady odbywają się raz w miesiącu, w soboty.

Słuchacze studiów podyplomowych z pomocą wykwalifikowanej kadry profesorskiej m.in. z UPJPII, PAN i UJ, a także z wszystkich gałęzi zakonu franciszkanów zapoznają się najpierw z duchowością biblijną, patrystyczną, średniowiecza oraz franciszkańską, a także z życiorysem św. Franciszka, jego pismami, historią franciszkanizmu i hagiografią franciszkańską, a następnie pogłębiają swoją wiedzę na zajęciach z ikonografii franciszkańskiej, ekoteologii, psychologii relacji i dialogu, kultury franciszkańskiej, dialogu międzykulturowego i wielu innych.

"Tegoroczne hasło studiów ‘Uczymy się od najlepszych’ wskazuje nam na postać Świętego z Asyżu oraz na jego świętych naśladowców. Na naszych studiach to właśnie od nich uczymy się, jak dobrze i radośnie przeżywać życie" - przekonuje o. dr Andrzej Zając, dyrektor Instytutu.

"Szkoła duchowości franciszkańskiej stawia sobie za cel nie tylko ukazywanie postaci św. Franciszka, ale przede wszystkim praktyczne i twórcze korzystanie z jego mądrości życiowej, z której wypływa doświadczenie pokoju i radości" - zapewniają organizatorzy.

Dodatkowych informacji należy szukać na stronie internetowej Instytutu: www.isf.edu.pl albo w sekretariacie przy ul. Franciszkańskiej 4 w Krakowie - tel. 12 422 12 73 (poniedziałek 12.00-17.00, środa 12.00-14.30, piątek 15.00-17.00).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rośnie zainteresowanie św. Franciszkiem
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Rośnie zainteresowanie św. Franciszkiem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.